111

Не хотіла інтернет-газета “Про все” відкрити ще в минулому році тематики :ОТГ і громади, то хоч тепер зверніть увагу на це. Дійшло до УТВОРЕННЯ КОЛГОСПІВ а не ОТГ. На підставі незаконного закону. Про всі ті перипетії мали б говорити самі громадяни(члени громад)…

Дійшло до того, що вже навіть не інформують громаду про час проведення чергової сесії ОТГ, не опубліковуються винесені питання на сесію, і навіть через 5 днів після сесії – нічого на веб-сайті сільради не побачиш. І це все в 21-му столітті, в вік комп”ютеризації, на шляху до європейської спільноти, вірніше – до її цінностей. Відкрийте рубрику, нехай народ знає правду. Зі Скали – теж будуть новини, і зо Струсова, і з інших ОТГ…
Даник Михайло

Від редакції

Рубрику відкривати наразі не має потреби. Усі цікаві повідомлення ми розмістимо в рубриці “Новини”. Так робимо 10 років.6 comments

 1. МИХАЙЛО

  Дякую, пане Борис Машлянка ! Аби всі читачі цього часопису знали, що це, власне, є редактор цієї електронної версії ґазети тернопільщини. І хоч я неодноразово робив словесні нападки на цього пана, але він мене простить. Просто я думав, що він – тормоз. Вибачаюся, тепер бачу, що навіть оперативно розібрався з сьогоднішнім моїм дописом в газету і відкрив тему. Тему для обговорення. Запрошую всіх небайдужих людей нашого краю, і державних службовців всіх установ, і знаних та незнаних досі юристів та економістів, автодорожників, МЧСників та поліціянтів. Хочеться почути думку всіх, хто сьогодні живе в громадах і біля них, та за рахунок них.
  Почну з першооснови. Наріжним каменем в процесі децентралізації (маю на увазі – укрупнення сільрад, разом з тими громадами, що належали до тих сільрад) є Закон України за № 157- VIII від 05.02.2017 р. “Про добровільне об”єднання територіальних громад”. Підписаний чинним Президентом України Порошенком П.О. Читаємо Основний закон, яким являється Конституція України, зокрема Ст.94-ту. Що пише?? Закон України підписує голова ВРУ та НЕВІДКЛАДНО направляє його на підпис президенту. Для чого?? Та : або на підпис і введення в дію (реєстрація в Мінюсті та опублікуванню) або на вето президента. Натомість маємо що: сам ґарант підписує той закон, в той час, коли тодішній голова ВРУ не був ні в АТО, ні на лікарняному, ні в загранкомандировці (здоровий як тур). Куди так поспішав наш ґарант?? Чи вже не ґарант??
  Про це запрошую поговорити на сторінках нашої газети. Висловлюйтеся, не бійтеся, всі мають право вільно висловитися. В конституції записано, що держава підтримує місцеве САМОВРЯДУВАННЯ і сприяє об”єднанню громад. Та це й рано чи пізно мало статися, бо сконцннтрованими фінансами можна більше зробити. То вже було дійшло до того, що в одному класі був один учень, в 2-му – не було зовсім, в 3-му – три учні. І двоє працівників в школі : вчителька і прибиральниця. Неподобство. І подібних випадків не лише з школами. Але як це все треба було робити. На мою думку – шляхом широкого обговорення, роз”яснення людям. Зробилося так, що в деяких селах від сільради залишився тільки один староста, який до цього ніякого уявлення не мав про діяльність органу місцевого самоврядування, який власну заяву пише з 4-ма помилками, що він зможе допомогти людині в, наприклад, оформленні документів на субсидію, чи оформленні документів про спадщину, чи любого другого питання?? Люди не навчені. Де той “хвальоний” кадровий резерв органів державної влади чи органів місцевого самоврядування?? Хто його бачив, в якому районі є опубліковано, в якій офіційній інформації??? От з чого треба було починати. І так далі. Відомо, що люба ВЛАДА нічого не варта, якщо найкращі її потуги не підкріплені фінансами. Другими словами: ВЛАДА без грошей – дурна. Як і кожна людина зокрема. А хто в громаді вміє проконтролювати рух тих бюджетних коштів, на які цілі скільки й коли пішло?? Крім бухгалтерії і голови громади – мало хто щось знає. І знати ніколи не буде, бо ВЛАДА сама не любить таких запитань. А народ – неграмотний, не знає, що вже давно є ЗУ за № 3206 від 2011 року, в якому сказано, що людина може поцікавитися на любу тему про використання бюджетних коштів. Всякі НАБУ, Антикорупційні бюро і їм подібні органи – далеко, люди (співгромадяни) – на місці. Вони ліпше бачать хто з посадовців і на що розжився за час своєї роботи в сільраді (міськраді) чи ОТГ. Тут все взаємозв”язано: і прийом на роботу “лояльних до себе” співробітників, і відкритість інформації про рух та використання бюджетних коштів, і виконання соціально-економічних програм, і корупція з антикорупцією. Все як в житті. Тому придивляймося до діяльності місцевої влади, підказуймо-направляймо, та одночасно – контролюймо її, тоді вся децентралізація матиме зміст. Щоб всі від того було ліпше: щоб і дороги ремонтувалися, клуби – перекривалися, парк був приведений в порядок, щоб сухі гілляки не падали на голови, мусор своєчасно вивозився, щоб школа і ФАП функціонували, щоб розпорядок роботи бібліотеки чи магазину був вивішений біля входу, а не десь в вікні за фіранкою. Щоб проста людина мала куди звернутися, при потребі. А для тих сіл, які внаслідок децентралізації – віддалені від центральної садиби ОТГ, то хоч раз в тиждень щоб було сполучення з сільрадою. Не можна забувати ті села, бюджети яких перейшли до ОТГ, а старі люди не мали куди звернутися. Просто так не має бути, не по-людськи.

 2. МИХАЙЛО

  І ще прошу пана-редактора часопису : встановіть “лічильники” біля кожної статі (блогу) цієї ґазети, і тоді побачите що саме, які теми цікавлять наших співгромадян. Частина наших – ще за кордонами поневіряються (в наймах), але й їм цікаво що робиться на рідній землі, тільки вони вплинути на ці процеси не можуть. Запрошуємо: долучайтеся до обговорення і вирішення спільних проблем. Ви все одно приїдете, хоч на старші роки, діти Ваші і онуки тут мають жити. Жити, щоб творити, а не бути вічно наймитом…

 3. Микола з привітом

  «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ» ПО РАЙРАДІВСЬКЕ

  Гусятинська районна рада, на прохання Гусятинської центральної комунальної районної лікарні вирішила ліквідувати Гусятинську центральну комунальну районну лікарню.
  Саме так у рішенні райради від 25 квітня 2017 року № 183 і зазначено: «враховуючи клопотання Гусятинської центральної комунальної районної лікарні від 20.04.2017 року № 354 ……. районна рада вирішила: 1. Провести державну реєстрацію припинення юридичної особи Гусятинської центральної комунальної районної лікарні шляхом ліквідації юридичної особи».
  Це рішення прийнято за пропозицією постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства та соціального захисту населення (голова комісії – Топоровська О. А., заступник голови: Хороленко С. Г., секретар комісії: Огородник Т. П., члени комісії: Гуль В. С., Панюра М. М.).
  На цій же сесії райдепутати прийняли рішення № 182 «Про звернення депутатів Гусятинської районної ради до Кабінету Міністрів України щодо госпітальних округів».
  Трохи процитую: «Беручи до уваги звернення депутата Гусятинської районної ради І. Є. Скопецького, …. ми, депутати Гусятинської районної ради, ….вважаємо, що процес створення госпітальних округів має відбуватися відкрито, публічно, прозоро в умовах децентралізації, з урахуванням реальних показників та за участю громади у регіонах. … Формування госпітального округу має бути спільним рішенням населення на конкретних територіях (громадах, містах, районах) з урахуванням принципів медичної та економічної доцільності.»
  Ось таке красиве звернення депутат від «Самопомочі» І. Скопецький скопіював з партійного сайту та запропонував депутатам проголосувати. Що останні і успішно зробили. Але при вирішенні питання про районну лікарню забули райрадівці про «спільні рішення населення на конкретних територіях (громадах, містах, районах)», як вони красиво писали до Кабінету Міністрів.
  Де ж «урахування принципів медичної та економічної доцільності» при прийнятті власних рішень?
  Хоча на це питання все ж таки є відповідь. Вона у п. 4 рішення райради № 183, згідно якого утворюється комунальний заклад «Гусятинська районна лікарня», з юридичною адресою та місцем знаходження: «вул. Ліривка, 11 село Личківці Гусятинського району Тернопільської області 48253». Хто не знає де то є, то спробую пояснити – то в Личківцях, на горбі, коло старого костьолу. (І не їдьте часом в приміщення Личковецького замку – воно давно вже продане). Ласкаво просимо на лікування!
  Що ж спонукало депутатів до таких кардинальних і рішучих кроків? Відповідь міститься у самому рішенні: «Зважаючи на нестачу коштів у районному бюджеті для фінансової підтримки медичного закладу».
  Все дуже просто – у районному бюджеті немає грошей.
  А на що гроші в райради є?
  На утримання самої райради (бо то є святе) – 1 млн. 100 тис. грн.

  Ну і ще деякі з прийнятих райрадою програм та суми коштів, передбачених на їх реалізацію:
  – на вирішення проблем структурних підрозділів РДА (незадовільного забезпечення матеріально-технічної бази фінансового управління, управління праці та соціального захисту населення – 600 тис. грн.
  – Гусятинському районному суду – 345 тис. грн.
  – На сприяння діяльності Гусятинського відділу Чортківської місцевої прокуратури 350 тис. (Програма прийнята ще до того, як Чортківського прокурора зловили з хабарем у 5000 грн.).
  – створення належних умов центру обслуговування платників податків при Гусятинському відділенні Чортківської ОДПІ Головного управління ДФС у Тернопільській області – 100 тис. грн.(програма прийнята ще до того, як порушили справу проти Насірова).
  – поліції (зокрема на протидію організованій злочинності, корупції та тероризму, контрабанді продуктів харчування, підакцизних товарів, оргтехніки, зброї, наркотиків, цінностів) – 150 тис. (може саме тому у Гусятинському районі не зафіксовано випадків контрабанди «цінностів»).
  Всього (по деяких, але далеко не всіх Програмах) на «допомогу» органам, що фінансуються з Державного бюджету – більше 1 500 000 грн.
  Ну і на сам кінець.
  Податок з доходів фізичних осіб (ПДФО) у розмірі 60% від стягнених сум зараховується до бюджету Гусятинської громади. Працівники Гусятинської ЦРЛ платили до бюджету громади близько 2 млн. грн. Зміна місця реєстрації лікарні, як юридичної особи, тягне за собою і зміну отримувача цих коштів. Податки з працюючих та проживаючих в Гусятині лікарів та медпрацівників отримуватиме Личковецька сільська рада.
  За що особливе «дякую» райдепутатам-«землячкам»: Батогу В. С. (БПП «Солідарність»), Бойчуку В. М. (ВО «Свобода»), Остафійчуку В. В. (на сайті районної ради в списках депутатів не виявлений), Новінчуку М. С.(Обєднання «Самопоміч»), Огородник Т. П. (ВО «Свобода»), Охоті В. В. (БПП «Солідарність»), Скопецькому І. Є. (Обєднання «Самопоміч»), Сосновському В. В. (БПП «Солідарність»), Соболю І. І. (Радикальна партія Ляшка).

 4. МИХАЙЛО

  Михайле, треба називати своє прізвище. Не бійся, ти не один, просто народ не весь грамотний, та й не кожен грамотний здатний зареєструватися у всіх тих браузерах Інтернетовських. Але я певен, що народ читати вміє, прочитає, задумається і візьметься за розчистку Авгдієвих конюшен, якими як виявилося є наші місцеві ради. Не дивуйся, мені на першому скалецькому веб-сайті (партизанському, там все по кличках і паролях), народ боїться і стидається своєї некомпетентності, своєї неграмотності, а в деякій мірі – напряму залежний від місцевої влади, мусить бути лояльним, щоб не втратити роботу. Сам знаєш як зараз сутужно з роботою, і не кожна людина, нехай навіть грамотна, з легкістю знайде для себе достойне (і оплачуване) заняття. Я думаю що раз Ви цю тему підняли, то треба зробити цьому ділу широкий розголос. Як ?? Спершу на принтері роздрукувати всіх теперішніх депутатів райради. Думаю, що й від Вашого округу там якийсь йолоп є. Віддрукувати поїменне голосування хто голосував за таке рішення, що треба скасувати комунальну лікарню. Взяти копію рішення трудового колективу лікарні про те, що вони зверталися до райради з пропозицією закриття лікарні. Думаю, що такого рішення нема в природі, але все ж таки – перевірте, якщо є – копію зробіть. Все це діло розмножте, порозвішуйте в найбільш людних місцях (автобусна, дошка оголошень в сільраді, на пошті (де люди оплачують компослуги, в лікарні на дошці оголошень, всюди). Є районна ґазета – там опублікуйте. Нехай місцеве населення ознайомиться. Роздумає. Вже городи позасаджували, є час до сапання. Той народ своїм депутатам сам руки поламає за таке голосування. Але попереджаю, всі руки НЕ МОЖНА. Тільки ту руку, яка голосувала за таке рішення! Ви ж народу про таку кардинальну зміну НЕ ПИТАЛИ ! Місцевого референдуму з цього приводу НЕ РОБИЛИ. А з вломаною рукою (ще раз повторюю, з однією) можете теліпатися по хриновій дорозі навіть до Тернополя чи до Чорткова. Там Вас ПРИЙМУТЬ (в обійми). Порадуються, як на весіллі радуються “бедному родственнику”.
  А Ви, Михайло, кріпіться, перереєструйтеся на справедливе прізвище. За Вами народ, а гласність – нам тільки допоможе. Буде місцеве самоврядування, якщо Ви відстоїте свою комунальну лікарню ! І зразу ж підшукуйте кандидатуру на голову райради. Раз цей – пезпорадний, робить так, як йому скажуть Барни, то Ви вправі мати такого голову, щоб враховував інтереси всіх жителів району (по-старому, Гусятинського). Понаробляли, блін, що тепер – прокуратура – в Чорткові, скоро й відділи соціального захисту будуть в Чорткові. За пенсію вже й не кажу. І так – всьо. Тиха революція, по – порошенківськи. Зігнали сільради в ОТГ. Меж земель сільрад тоді не було, а тепер взагалі ніхрина не хнайдеш. Хочуть земельку продавати. Дамо ?? Дамо, з машинґвера – в лоб.

 5. Анонім

  іяк можна так плюндрувати гусятин якщо ми все повідаємо то лишеться маленьке село і що ті самі батоги скопецькі бойчуки і всі інші можловладці будуть робити з своїми хоромами в загниваючомугусятині бо вже все і так відділи і розвали санаторії а тепер довалюють такі махїни споруди і віддають іншим районам хіба можна таку махіну податкову центр зайнятості лікарні і інші споруди зруйнувати а чортків теребовля підволочиськ мудрі люди і все забирають а ви дураки гусятинці залишайтеся і догнивайте з своїми хорома в дрихлому гусятині опамятайтеся владо поки не пізно

 6. МИХАЙЛО

  Цікаві новини видав “офіційний веб-сайт” Скала-Подільської селищної ради (ОТГ) за 05.05.2017 року (зайдіть, почитайте, тільки не смійтеся, тут плакати треба). Не плакАти а плАкати!! Чому?? Та ж сайт мав би бути офіційним, тобто на ньому мала б відображатися вся інформація про діяльність того органу, хто її сотворив. Для чого?? Для оперативного інформування населення (в першу чергу – членів громади) і інших цікавих, небайдужих людей, які в даний час навіть з-за кордону цікавляться перипетіями нашого життя в Україні, Натомість замість інформації про стан виконання Плану соціально-економічного розвитку громади за 2016-й рік, про плани місцевої влади на виконання Плану на 2016-й рік, коли, що, за рахунок яких ресурсів (власних коштів чи допомоги від держави в вигляді державної субвенції), хто виконавець, в якому кварталі має бути виконано, хто (особисто) приймає виконану роботу – абсолютно нічого. Але про те, що за школою (в центрі селища) буде о 18-й годині виступати цирк ШАПІТО – негайно поінформовано цікавих співмешканців. Браво, пане голово, так тримати!!! Від всіх односельчан, байдужих і небайдужих – Вам великий респект! Шануйтеся і так дальше продовжуйте!! Але в себе вдома (в кращому випадку). Нам такого голови вже не треба!! Досить! 24-го квітня ц.р. проводить чергову чи позачергову сесію депутатів ОТГ, а ні на сайті, ні на стенді перед поштою (є така НЕПОМИТА дошка оголошень, де є всякі оголошення: і продаю волосся, і – квартиру з гаражем чи без, і – про роботу в Польщі чи Чорткові, але ніц про роботу сільради). А зверху так і позначено: Скала-Подільська селищна рада інформує. Та про що?? І кого?? Щось дуже вже коротка пам”ять в “нашого” чи пак – Вашого голови, який на виборах “набрав” всього 12 % голосів від всіх виборців. Пора б рахуватися і з іншими думками. Підписував Присягу держслужбовця, що будеш керуватися в своїй діяльності Законами України, постановами КМУ, Указами президента України та іншими підзаконними актами. То чому не виконуєте самий простий ЗУ “Про публічну інформацію”?? Відразу всім цікавим скажу, що його не так просто виконувати. Треба щоб на кожному робочому місці були спеціалісти. СПЕЦІАЛІСТИ, тобто найкращі. Відібрані за конкурсом, а не всякий зброд, який не має не те що планів своєї роботи, а й навіть посадових інструкцій, затверджених в установленому порядку. А ще ті інструкції- обов”язки для кожного відділу та його спеців мав хтось розробити, узгодити з вищестоящими профільними відділами. Не все так просто… А таке діло, як Звіт по виконанню бюджету за І-й квартал ц.р. теж нема можливості відобразити на сайті??? То що Ви, пане голово, там взагалі робите??? Відомо ж що люба влада без коштів – є ніщо. В Вас же кошти є, і немалі, і зарплати одержуєте своєчасно і в повному обсязі. То чому народ громади не має знати куди діваються бюджетні кошти громади??? Куди ділися торішні кошти, витрачені на купівлю машини-мусоровозки, яка досі стоїть під плотом, бо неможливо перереєструвати?? Чим думали і хто відповість?? Січкарня для перетворення патиків в щепу (для твердопаливних котлів) теж стоїть без діла. Чому?? Доки це все має продовжуватися, що народ не знає що було на 2-3-й сесії сільради за минулий рік, інформація від кого скривається??? Поки-що пишемо в ґазети. Нехай в Вас заграє совість (надіюсь ще трошки зосталось). Через місяць буду писати в прокуратуру. І не тільки про це. А й про відволікання бюджетних коштів на депозити в банк. І про щомісячну розтрату бюджетних коштів ч/з Дочірнє підприємство “Благоустрій”. До речі: на сайті в рубриці житлово-комунальне господарство нічого не розшифровується. Нема окремо6 Скала-Подільський ККП, окремо вже згадуваний ДП “Благоустрій”. А вже вони нехай розшифровують свою доцільність створення (Статути) та інформацію про свою діяльність. І так по всіх позиціях, сільрада – теж. А Ви нам – ЦИРК ШАПІТО !!! Та більшого цирку, як Ви з початку свого приходу на Франа,2 нам і не снилося !!! Ми щоденно бачимо цей цирк. Але терпець вривається. Хотів я зібрати людей, обговорити ці та інші наболілі питання 26 лютого ц.р., порозвішував оголошення, повідомив Вас, так під Вашим керівництвом ті оголошення були позривані, до клубу акурат на ту годину під”їхали 4 хлопчаки з ракетками, ніби в теніс пограти. Що, в клубі грається в теніс???Тоді зібратися людям щось обговорити-порадитися (бо Ви не можете і боїтеся присутності людей, навіть Звіт не робить того) треба десь в спортзалі чи в підвалі?? От дожилися. Посадили городи, пора вирішувати насущні проблеми життя-буття громади. Збирайте збори членів громади ! Чим скоріше – тим краще.Запросіть Барну С.С. разом з тими головами ОТГ, які він нещодавно запрошував на тернопільщину з Франківської,Львівської,Луганської,Донецької областей. Побачимо чи після цих зборів Комітет Виборців України (який встановлював рейтинг діяльності головам ОДА) не перегляне своє рішення, і з 4-го місця не “посуне” його десь на 22 чи 23-тє з 24-ьох можливих (бо Крим – відійшов).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.