Однак коли почали наводити свої доводи противники будівництва, яких у студії була переважна більшість (плюс – дзвінки від глядачів), настрій у згаданого дуету поступово змінювався. Коли чоловік стоїть, понуривши голову, часто кліпає очима, або ж коли вони у нього трохи «бігають», то не треба бути великим психологом-фізіономістом, щоб зрозуміти: людина почуває себе не надто комфортно. Юрист Олена Степанова, громадські активісти Ніна Міляновська, Едуард Міляновський, Ігор Сцібайло навели переконливі докази незаконності запланованого будівництва, вказавши на численні порушення при укладанні інвестиційного договору. Серед них, зокрема, те, що будівництво планується на ділянці, де, згідно із планом зонування, зведення висотних житлових будівель не передбачене. «Цей договір не містить нічого, крім створення небезпеки для мешканців навколишніх будинків», – так оцінила угоду О.Степанова. «Міськрада займається фальсифікацією», – таку оцінку дав діяльності влади міста Е.Міляновський. А Н.Міляновська зазначила, що, за логікою цього інвестиційного договору, в школах міста відтепер не треба робити ремонти, а дати змогу кожній з них … дозволити на своєму стадіоні будівництво чергової висотки багатоцільового призначення, яка взяла б на себе зобов’язання робити у школі дріб’язковий ремонт. На її думку, забудованість міста переходить усі розумні межі. А думку мешканців навколишніх будинків висловив І.Сцібайло: «100% громадян – проти забудови. З цим треба рахуватися. Складається враження, що для керівників міста громада існує лише під час виборів». Присутні в студії мешканці будинків поблизу ПК «Березіль» були у своїх висловлюваннях категоричними: будівництва не допустять за жодних умов. Попутно перепало і поліції. Як розповів мешканець одного з прилеглих будинків, коли він з іншими сусідами завадив майстрам проводити якісь маніпуляції з кабелями, поліція, що приїхала на виклик мешканців, діяла доволі мляво, якось неохоче складала протокол події і відразу ж «ретирувалась». Зате коли жителі зібралися, щоб посадити на місці запланованої будови молоденькі сосни, викликані кимось поліцейські з’явилися вельми оперативно, були налаштовані суворо і рішуче. Уже згаданому І.Сцібайлу довелося писати пояснення про те, що садівники не мають лихих намірів. Поліцейських все ж змусили зафіксувати кількість посаджених дерев – на випадок можливих зазіхань усіляких «браконьєрів» …
А що ж адвокати новобудови? Директор палацу продовжував (без особливого натхнення в голосі) доводити, що без отого співчутливого інвестора ніяк не дасть собі ради з приведенням «Березоля» в належний стан. А коли назвав якусь зовсім «смішну» цифру оренди ділянки і її ціну, то викликав у присутніх природну реакцію – сміх. Представник міськради раз по раз переадресовував питання, що їх йому задавали, до архітекторів чи землевпорядників, мовляв, те, що його запитують – «не юридичний аспект» (???). А коли вже зовсім забракло аргументів, звинуватив Е.Міляновського у «маніпулюванні людьми», чим теж вельми потішив присутніх у студії …
Що буде далі? На запитання «Що ви зробите, якщо не дамо вам будувати?» В. Гірняк відповів коротко: «Будемо шукати компроміси». О.Степанова, в свою чергу, повідомила, що інвестиційний договір буде оскаржено і що буде подано позов до прокуратури про скасування декларації про початок будівництва.
Кінця цій епопеї (дивіться початок) наразі не видно. З одного боку – громада, яка солідарно і рішуче виступає проти порушення своїх прав. З іншого – купка ділків, що не хочуть випускати з пащеки ласий шматок. Чия візьме? У правовій державі таке питання, напевно, не стояло б. Та де ж її відшукати, оту правову державу?
Ігор Дуда

Тернополян закликали більше цікавитися не Пугачовою і Кіркоровим, а справжніми героями України
