Під час прес-туру Херсонщиною, журналісти з 5 областей України завітали в гості до фермерського господарства «Курінь». За словами господаря Миколи Халупенка, він єдиний в Україні фермер-винороб. З 2009 року він зайнявся виробництвом вина з власного винограду. За рекордними врожаями не женеться, «хімією» при обприскуванні не зловживає.

Назву його господарство отримало він звичайного куреня, з якого він й починав свою справу.

Спеціально для журналістів фермер організував дегустацію власної продукції. Виявляється, пробитися нині на прилавки супермаркетів в Україні вони не можуть. Бюрократи з державних органів також вимагають хабарів.

Ця замітка не є рекламною. Ми пропонуємо послухати розповідь та керівника фермерського господарства Миколи Халупенка а також поглянути на їхню дегустацію вина власного виробництва.Довідка
Виноробне господарство «Курінь» випустило за три роки 15 фірмових вин, в тому числі лікер «Софія», який можна зробити лише раз у п’ять років, в зв’язку з погодними особливостями.
-Сьогодні фермерське господарство «Курінь», має 50 гектарів і 12 працівників, несе податкове навантаження у розмірі до 10 тисяч гривень на гектар, — розповів Микола Халупенко.
— Кожного місяця ми платимо 40-50 тисяч гривень в державний бюджет. Вдумайтесь: сімейна ферма: я, діти і 8 найманих працівників сплачують державі такі гроші. Ми платимо акциз, сплачуємо ПДВ, пенсійний, військовий збір, туристичний збір. Я чесно сплачую все, що зобов’язаний, хоча для мене це велике навантаження: я маю вставати о 5-й ранку, щоб вийти в поле і працювати.

Микола Халупенко

1 comment

  1. МИХАЙЛО

    Молодєц, дядько, показує як робити бізнес! Але щоб було — без реклами і без ГМО — принесіть того вина до Скали, продегустуємо.. Якщо тільки буде «по нутру» — ніякої реклами більше Ви не потребуєте: ми ж на «ШОВКОВОМУ ПУТІ». До Європи. В нас навіть колія є. Тільки трошки заширока, на 13 см. Як вуйко Петро приказав. Петро перший, як приїхав зі своєю свитою вдруге в Московію (щоб пообрізати самовдоволеним боярам тамтешнім бороди, бо сміялися, сволочі, і втирали масні пальців бороди), то як був сильно змучений і від того — невдоволений, бо дві неділі їхав кіньми по грузьких дорогах, як ПРИКАЗАВ «построїть железную дороґу», бо видів таке в Європі раніше. Він сказав -«как в Єворпе». Вони спитали — «может — шире». Він сказав — «на хуй шире». Поки Він не заснув — поки й не взнали. Зміряли — 13 сантиметрів. І так зробили. Дотепер так Є. Може — перестроїмось на європейський стандарт?? Намалюємо на прапорі не ґралі і штангґель, може примружимо очі перш ніж щочсь зробити-затвердити (на ВРУ)??? Що, нам мозґів не стає, що весь час «заморських» спеців «требуєм»?? Наші — де ???

Добавить комментарий