111

Під час прес-туру Херсонщиною, журналісти з 5 областей України завітали в гості до фермерського господарства “Курінь”. За словами господаря Миколи Халупенка, він єдиний в Україні фермер-винороб. З 2009 року він зайнявся виробництвом вина з власного винограду. За рекордними врожаями не женеться, “хімією” при обприскуванні не зловживає.

Назву його господарство отримало він звичайного куреня, з якого він й починав свою справу.

Спеціально для журналістів фермер організував дегустацію власної продукції. Виявляється, пробитися нині на прилавки супермаркетів в Україні вони не можуть. Бюрократи з державних органів також вимагають хабарів.

Ця замітка не є рекламною. Ми пропонуємо послухати розповідь та керівника фермерського господарства Миколи Халупенка а також поглянути на їхню дегустацію вина власного виробництва.Довідка
Виноробне господарство “Курінь” випустило за три роки 15 фірмових вин, в тому числі лікер «Софія», який можна зробити лише раз у п’ять років, в зв’язку з погодними особливостями.
-Сьогодні фермерське господарство «Курінь», має 50 гектарів і 12 працівників, несе податкове навантаження у розмірі до 10 тисяч гривень на гектар, – розповів Микола Халупенко.
– Кожного місяця ми платимо 40-50 тисяч гривень в державний бюджет. Вдумайтесь: сімейна ферма: я, діти і 8 найманих працівників сплачують державі такі гроші. Ми платимо акциз, сплачуємо ПДВ, пенсійний, військовий збір, туристичний збір. Я чесно сплачую все, що зобов’язаний, хоча для мене це велике навантаження: я маю вставати о 5-й ранку, щоб вийти в поле і працювати.

Микола Халупенко

1 comment

  1. МИХАЙЛО

    Молодєц, дядько, показує як робити бізнес! Але щоб було – без реклами і без ГМО – принесіть того вина до Скали, продегустуємо.. Якщо тільки буде “по нутру” – ніякої реклами більше Ви не потребуєте: ми ж на “ШОВКОВОМУ ПУТІ”. До Європи. В нас навіть колія є. Тільки трошки заширока, на 13 см. Як вуйко Петро приказав. Петро перший, як приїхав зі своєю свитою вдруге в Московію (щоб пообрізати самовдоволеним боярам тамтешнім бороди, бо сміялися, сволочі, і втирали масні пальців бороди), то як був сильно змучений і від того – невдоволений, бо дві неділі їхав кіньми по грузьких дорогах, як ПРИКАЗАВ “построїть железную дороґу”, бо видів таке в Європі раніше. Він сказав -“как в Єворпе”. Вони спитали – “может – шире”. Він сказав – “на хуй шире”. Поки Він не заснув – поки й не взнали. Зміряли – 13 сантиметрів. І так зробили. Дотепер так Є. Може – перестроїмось на європейський стандарт?? Намалюємо на прапорі не ґралі і штангґель, може примружимо очі перш ніж щочсь зробити-затвердити (на ВРУ)??? Що, нам мозґів не стає, що весь час “заморських” спеців “требуєм”?? Наші – де ???

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.