У Ланівцях досі отруюють людей свиноферми Чайківського

Поділитися

Екологічна небезпека на тлі діяльності ПАП “Агропродсервісу”

Тернопільська інтернет-газета “Про все” повідомляла про жахливу ситуацію, яка є у Ланівцях через незаконну діяльність з розведення свиней “настасівського барона”. Громадські активісти з Лановеччини надіслали нам статтю, в якій виклали своє бачення невирішеної проблеми.

Свою господарську діяльність в селі Оришківці Лановецького району команда Івана Чайківського проводить за «накатаними схемами», а саме:
– будівлі (величезні свинарники розміром аеродрому)не введені в експлуатацію;
– очисних споруд дотепер немає;
– лагуна не покрита захисною плівкою,щоб зменшити випари шкідливих речовин в атмосферне повітря;
– на території даної свиноферми функціонує несанкціонована лагуна (гноєсховище).
Діють за принципом: мінімум вкласти – максимум взяти.
Ділки Чайківського І.А.нічого не бояться, адже нікому окрім громади до них діла немає. Низька екологічна свідомість посадових осіб контролюючих органів і керівників місцевих державних органів, які мають повноваження: вимагати, контролювати і приймати рішення щодо такої діяльності, дають можливість безвідповідально плюндрувати рідну землю даним підприємством. Мізерні штрафи за порушення вимог природоохоронного законодавства не стимулюють до екологічно свідомого ведення бізнесу. Власникам дешевше заплатити штраф, ніж поставити очисні споруди, дотримуватись вимог природоохоронної безпеки. Їм простіше добитися дозвільних документів через суд, а ніж виконати всі вимоги і провести ті заходи, які передбачені законом. Напередодні управління екології та природніх ресурсів Тернопільської ОДА змусили рішенням суду видати дозвіл на викиди ПАП «Агропродсервісу» с. Оришківці Лановецького району. Чому суддя Осташ Андрій Васильович виніс таке рішення, не зважаючи на аргументи представників екології, це запитання до самого суді. Чому пан Чайківський отримує дозволи таким чином не важко здогадатися, адже прописані вимоги і проведення відповідних заходів інститутом ім. Марзєєва не виконуються і не беруться до уваги.
При Лановецькій РДА на вимогу активістів з вересня 2016 року була створена комісія щодо законності діяльності ПАП «Агропродсервісу» с. Оришківці Лановецького району. В склад комісії включені представники Державної архітектурно-будівельної інспекції в Тернопільській області, до яких найбільше запитань. Дана структура нехтує і комісією, і громадою, а відтак і екологічною безпекою. Комісією неодноразово ставилась вимога до ПАП «Агропродсервісу» надати документацію про введення свиноферми в експлуатацію. До сьогодні керівники даного підприємства документації не надали, і сама контролююча інспекція (ДАБІ) не з’являється на засідання комісії. Безчинства свиноферми с. Оришківці Лановецького району не мають меж :
– довколишні поля (людські паї) навколо даного підприємства чорно-спустошені, бо рясно щоденно зливають гноївкою,
– несанкціонована лагуна вщент заповнена відходами діяльності свиноферми.
Активістами 29.06.2017 року зафіксовано і проінформовано служби 101 і 102, а також Лановецьку РДА про факт екологічної небезпеки. Для підтвердження наданні фото «господарювання» даного підприємства.
Доки питання екології, законодавства і безпеки буде хвилювати лише простих громадян?
Світ не лише для десятка «обраних», а для всіх людей на Землі і жити треба так щоб не кіптити»неба.
Пам’ятайте це!!!!!!!!!!

Про катедральний собор Тернополя вийшла нова монографія

На Тернопільщині в ДТП загинула людина