Цікаві деталі із візиту Гройсмана на форум з децентралізації

Поділитися


Вчора керівник уряду Володимир Гройсман черговий раз завітав на Тернопільщину. Коефіцієнт корисної дії від його візиту під великим питанням. Спочатку він приїхав на форум з децентралізації у селищі Дружба (конгрес-цетрі медичного університету “Червона калина), на який звезли не лише все керівництво Тернопільської області, але й голів громад зі всієї України.

Там Гройсман тішився, як він придумав адміністративну реформу з децентралізації. Хвалився успіхами в цій царині й Степан Барна.

Насправді реформа половинчаста. Районні ради і райдержадміністрації чомусь досі працюють. Кого представляють депутати райрад, коли вже обрані ради нових територіальних громад? Для чого, наприклад, у Підволочиську райдержадміністрація, якщо там увесь район ввійшов у новостворену громаду, окрім одного села Токи.

Реформа з децентралізації стала хорошим прикриттям для розпилу коштів: на місцях потрібні структури роблять ремонти, прокладають дороги і т.д. З цього мають надприбутки люди, наближені до влади.

Коли до зали прийшов прем’єр-міністр, форум зупинив свою роботу, гостей зі сцени попросили. Дивлячись на це розумієш: про яку децентралізацію йдеться? Як були залежні  в регіонах чиновники, так і залишились. Загалом весь візит Гройсмана Тернопільщиною нагадував радянські часи брєжнівського застою.

Всіх присутніх загнали до зали і не випускали. Управління державної охорони поводилось так, ніби охороняло якогось диктатора з Африки, а не керівника уряду нібито європейської країни.

Гройсман послухав хвальбу від Барни та заступника міністра регіонального розвитку В’ячеслава Негоду, який втілює у життя реформу. Там одні успіхи. Спромігся попросити не критикуючи недоладність реформи керівник громади із Закарпаття.

Цікавою мала бути частина форуму, де керівнику уряду задавали б питання, які реально турбують керівників громад на місцях. Натомість питання були з “протягнутою рукою”…

Після форуму з децентралізації мала відбутися прес-конференція керівника уряду з місцевими ЗМІ. Проте, замість пів години відповіді на питання пресі вділили лише 5 хвилин…

Коментарі

Leave a Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Де можна подивитись мультики українською мовою?

Ще одне життя забрала річка Серет у Чорткові