Як власнику нерухомості захистити своє майно від шахрайства чи рейдерства?

Поділитися

Під рейдерством розуміється спосіб заволодіння чужим майном, який одночасно містить ознаки шахрайства, грабежу (розбою), легалізації майна, здобутого злочинним шляхом, а іноді й постановлення завідомо неправосудного судового рішення.
Головною зацікавленою особою в поновленні порушених прав та покаранні правопорушників є потерпілий. Тому держава забезпечує потерпілому можливість ефективно захищати свої права.
Захист прав та інтересів потерпілого від рейдерства чи шахрайства з використанням державних реєстрів може здійснюватися у три основні способи:
1) шляхом звернення до суду з позовами;
2) шляхом звернення до правоохоронних органів із заявою про відкриття кримінального провадження;
3) шляхом звернення до Мін’юсту зі скаргою на дії реєстратора.
Для протидії хвилі рейдерства та шахрайств із нерухомістю Міністерством юстиції України запроваджено новий проект – SMS-Маяк.
Щоб почати користуватися новим сервісом громадянам достатньо зробити 3 простих кроки:
– отримати реєстраційний номер майна;
– перевірити наявність номера в реєстрі;
– поставити майно на контроль.
З цього моменту власник зможе дізнатися про всі зміни в реєстрі через SMS-повідомлення, у вигляді електронного листа, а також через сповіщення в кабінеті користувача програми SMS-Маяк.
Онлайн-сервіс «SMS-Маяк» – комп’ютерна програма за допомогою якої здійснюється інформування фізичних та юридичних осіб (далі – Абонент) про проведені реєстраційні дії стосовно будь-якого окремого індивідуально визначеного об’єкта нерухомого майна без зазначення відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про суб’єктів таких прав.
У випадку проведення реєстраційних дій у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно стосовно будь-якого окремого індивідуально визначеного об’єкта, Абонента буде сповіщено одним або кількома із таких способів:
1) на номер телефону Абонента надійде відповідне SMS – повідомлення з інформацією про проведені реєстраційні дії без зазначення відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про суб’єктів таких прав;
2) на електронну адресу (e-mail) Абонента надійде повідомлення з інформацією про проведені реєстраційні дії без зазначення відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про суб’єктів таких прав;
3) шляхом отримання Абонентом повідомлення (нотифікації) в комп’ютерній програмі (онлайн-сервісі) «SMS-МАЯК» про проведені реєстраційні дії без зазначення відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про суб’єктів таких прав.
Вартість сервісів на місяць за 1 об’єкт становить:
– інформування про зміну статусу нерухомості – 30 гривень;
– інформування про початок та хід реєстраційної процедури – 300 гривень.
Для відстежування будь-яких змін, що відбуваються з нерухомістю необхідно зареєструватися на інформаційно-правовій і комунікаційній Платформі LIGA:ZAKON за посиланням: http://smsmayak.com.ua/.
Тепер зацікавлена особа має можливість накласти заборону на проведення реєстраційних дій терміном до 10 діб, аби протягом цього періоду мати можливість звернутись до суду і зупинити незаконні дії, повідомляє начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов

Збірна України перемогла у змагання з бреукдансу

Оперативний штаб протидії рейдерству вже працює на Тернопільщині