Ось так тепер виглядає це місце.,”дякуючи” директору Бучацького лісгоспу та нашій владі .,голові Монастириської районної ради Данилюку В. та голові Монастириської РДА- Бойку С. та їхнім “патріотичним” заступникам..,яку вже площу історичного лісу знищили..
.На цьому історичному місці, де знаходиться ця могила.,куди приїжджала практично вся верхівка тернопільської влади.,тепер йде повна вирубка цього лісу.
Подивіться.,що лісовози зробили з цієї дороги.,в яку вклали меценати стільки фінансів..
Якби з цієї могили повставали б наші воїни УПА.,тоді без жодного сумніву ці всі вищезазначені персони висіли би на цих гілляках вверх ногами на цих дубах і буках…
Розум.,совість.,мораль у вас хоч якась є.,.!!! ?
А ви., депутати Монастириської районної ради .,якого милого Ви там приходите на сесії.,щоб під данилюка і бойка вже готові питання прийняти..Голови селищних рад …НЕГАЙНО..!!!

НЕГАЙНО.,СКЛИКАТИ КОМІСІЮ І ЗАБОРОНИТИ ЦЮ ВИРУБКУ ЛІСУ У РОМАНОВІЙ ДОЛИНІ.,ТАК ВИМАГАЄ НАША ГРОМАДА…”грьобані патріоти..!!

Ira Vanat

Довідково.
21 вересня 1944 року в лісовому урочищі між Новою Гутою і Затурином бійці УПА прийняли нерівний бій з енкаведистами. Дослідники досі не мають єдиного погляду на цю подію, але однозначно належно поціновують подвиг повстанців, які, захоплені нападом зненацька, не маючи достатнього військового вишколу, не здалися в полон, а декілька годин, маючи тільки легку зброю, тримали оборону проти кулеметів і мінометів противника. Цей бій у Романовій долині не увійшов до літопису УПА і не так широко висвітлений в інших джерелах, однак відомо, що 20 вересня 1944 року у лісі на постій зупинилося близько 160 упівців під командуванням «Тура». У бою полягло, за різними джерелами, від 70 до 90 повстанців. Достеменно відомі прізвища 54 з них..

2 comments

 1. Марія Сабан, прес-секретар Тернопільського ОУЛМГ

  На території держлісфонду Тернопільщини рубки здійснюються згідно з розрахунковою лісосікою. Інформацію про видані дозвільні документи на здійснення лісогосподарських заходів (лісорубні квитки) постійно оновлюється, відповідно до запланованого заходу, на офіційному веб-сайті Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства. Разом із тим, державні підприємства перед проведенням рубки повідомляють про це сільську раду, на території якої відбуватиметься рубка.
  Крім того, на початку року прес-служба обласного управління надіслала плани здійснення лісогосподарських заходів на 2017 рік в усі райдержадміністрації, тож, зайшовши на сторінку кожної з них, можна ознайомитися зі всіма лісогосподарськими заходами (рубками), які здійснюються чи здійснюватимуться на території кожного району протягом усього року. Відповідну інформацію можна знайти і на сайті обласного управління у рубриці «Громадський контроль».
  Фото, розміщене дописувачкою у соціальній мережі ФБ Іриною Ванат – минулорічні. На ньому зображено дорогу, протяжністю понад 2 кілометри, яку 2016 року державне підприємство «Бучацьке лісове господарство», власне, розширювало та прокладало до могили воїнам УПА, яка знаходиться у кварталі 4 виділ 19. Додатково підприємство виготовило й облаштувало територію предметами рекреаційного характеру.
  Аби читачі впевнилися у недостовірності поданої інформації, додаємо фото викопіювання з планшету Монастириського лісництва (зайдіть за цим посиланням – http://ternopillis.gov.ua/news/novyny/2310), де зеленим кольором виділено могилу воїнам УПА (виділ 19), а червоним – місце планової рубки, яка здійснюється згідно з лісорубним квитком №000145 від 09.10.2017 року, та знаходиться у кварталі 5, виділ 15, ділянка 3 на площі 0,5 га, а це понад 1 км до могили воїнам УПА.
  Тернопільське обласне управління лісового та мисливського господарства вкотре висловлює прохання до представників ЗМІ. Перед поширенням інформації щодо діяльності лісового господарства, звертайтесь у прес-службу облуправління (52-30-02), і ми переадресуємо ваше питання чи безпосередньо зв’яжемо із компетентними людьми, які дадуть вичерпну відповідь щодо будь-якої інформації, яка стосується діяльності лісового господарства Тернопільщини. Дякуємо за розуміння.

 2. San Palych

  Мораторій на вивіз,та чіпування деревини це фіговий листок Українського Парламенту,Уряду та Лісничого.
  Не відновлюються площі насаджень,неможливо забезпечити рівень лісової охорони,більше того Мінфін роками категорично відмовляється фінансувати усі ці заходи.
  Це питання потрібно вирішувати на місцях,усією громадою,в першу чергу жителями даної місцевості,можливо на добровільних громадських засадах.
  На сьогодні в Україні корупційний лісовий бізнес лише набирає обертів.

Напишіть відгук