Відчуй себе переселенцем: в Тернополі презентують гру “Переселенська блуканина”

Поділитися

9 листопада в Тернополі програма «Радник з питань ВПО» презентує навчальну гру «Переселенська блуканина».
Гра «Переселенська блуканина» вже викликала неабияке пожвавлення в українському медіапросторі. Її мета – доступно розповісти широкому загалу українців про труднощі переселенців на шляху до нової домівки, привернути увагу до порушення їх прав та проблеми інтеграції цієї категорії громадян України.
На заході учасники гри зможуть крок за кроком в ігровому форматі пройти шлях внутрішньо переміщеної особи: від ухвалення рішення про переселення до моменту, коли людина повністю пристосувалась до життя в новому середовищі. Ці кроки – не метафора: на масштабованому ігровому полі 2 х 3 м на гравців чекатимуть проблеми та сценарії з реального життя.
За допомогою грального кубика і фішок учасники мають пройти ігрове поле, дотримуючись інструкцій. Головна особливість «Переселенської блуканини» – її сценарій. Його розробила програма «Радник з питань ВПО» спільно з самими переселенцями, які не з чужих слів знають як починати все з початку і в чужих містах відстоювати свої права. Всього ж у сценарії змодельовано 76 ситуацій, які описують буденні події життя ВПО. Створення такої гри стало можливим завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні в рамках проекту «Подолання соціальних наслідків конфлікту на Донбасі та незаконної анексії Криму за допомогою державних структур в Україні та громадянського суспільства», який реалізовує канадська неурядова організація Stabilization Support Services.
«В нашому суспільстві досі не вистачає обізнаності з проблемами переселенців. Можливо через те, що люди не уявляють з чим їм доводиться зіткнутися. Гра дає можливість пожити чужим життям з усіма складними, а й іноді й абсурдними подіями, які доводиться переживати переселенцям, – це унікальний досвід», – наголошує співавтор гри, менеджер проекту «Радник з питань ВПО» Валерія Вершиніна.

Захід відбудеться за адресою: вул. Коперника, 17 (приміщення Обласної бібліотеки для дітей). Початок о 14:00.

 

У Харківському медичному університеті першокурсника цькують за державну мову

Вбив безпомічну сестру, що заважала дивитись телевізор, а за 2 місяці до того – тритижневе немовля