Міркування з приводу останніх оприлюднених документів обласної ради

Поділитися

4 квітня ц.р. на офіційному сайті Тернопільської обласної ради оприлюднено документ названий рішенням Тернопільської обласної ради від 28 березня 2018 року № 930 “Про реорганізацію шляхом злиття Тернопільської обласної експериментальної комплексної школи мистецтв імені Ігоря Герети та Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 21 Тернопільської міської ради Тернопільської області у спеціалізовану комплексну школу мистецтв імені Ігоря Герети Тернопільської міської ради”.

У переліку питань порядку денного восьмої сесії Тернопільської обласної ради шостого скликання, затвердженого на першому пленарному засіданні, яке відбулося 13 березня, з урахуванням доповнень, прийнятих на початку другого пленарного засідання 28 березня, проекту рішення з такою назвою не значиться.
Згідно з пунктами 10, 12-14 Регламенту обласної ради, затвердженого рішенням Тернопільської обласної ради від 10 лютого 2016 року № 61 (зі змінами, затвердженими рішенням Тернопільської обласної ради від 08 грудня 2017 року № 869) порядок денний сесії Тернопільської обласної ради затверджується обласною радою на кожну чергову сесію. До порядку денного включаються питання, які передбачені в плані роботи обласної ради, а також питання, підготовлені для розгляду обласною радою у встановленому цим регламентом порядку, подані постійними комісіями обласної ради, її депутатами, головою обласної державної адміністрації. Пропозиції щодо порядку денного сесії Тернопільської обласної ради узагальнюються виконавчим апаратом обласної ради за поданням постійних комісій обласної ради, депутатів обласної ради, голови обласної державної адміністрації і подаються для узгодження президії Тернопільської обласної ради. Президія Тернопільської обласної ради, розглянувши ці пропозиції, приймає остаточне рішення, яке вноситься на затвердження сесії обласної ради. Схвалений президією ради проект порядку денного оприлюднюється на сайті обласної ради не пізніше наступного дня після прийняття рішення президією ради. Примірний перелік питань, включений до порядку денного сесії Тернопільської обласної ради, надсилається депутатам обласної ради не пізніше ніж за десять днів до початку першого пленарного засідання сесії. Схвалений президією Тернопільської обласної ради проект порядку денного обласної ради вноситься головою обласної ради на затвердження обласною радою. Пропозиція до проекту порядку денного сесії Тернопільської обласної ради, яка не отримала більшості голосів депутатів від загального складу обласної ради, вважається відхиленою. Порядок денний сесії Тернопільської обласної ради приймається на її пленарному засіданні більшістю голосів депутатів від загального складу обласної ради Проект рішення обласної ради внесений депутатом обласної ради на розгляд обласної ради безпосередньо під час затвердження порядку денного пленарного засідання може розглядатися радою з прийняттям рішення обласної ради без розгляду постійними комісіями Тернопільської обласної ради на підставі рішення ради про включення питання до порядку денного сесії.
Згідно з пунктом 18 Регламенту процедура обговорення питань на пленарному засіданні Тернопільської обласної ради, крім іншого включає: голосування проекту рішення за основу; виступи депутатів Тернопільської обласної ради в обговоренні даного питання та внесення пропозицій до проекту рішення; уточнення та оголошення головуючим на пленарному засіданні Тернопільської обласної ради пропозицій, які надійшли щодо обговорюваного питання та голосування за них; голосування проекту рішення ради в цілому.
На другому пленарному засіданні восьмої сесії Тернопільської обласної ради шостого скликання після внесення доповнень до порядку денного сесії о 11 год. 21 хв. головуючий на пленарному засіданні – голова Тернопільської обласної ради ОВЧАРУК В.В оголосив до розгляду питання “Про звернення трудового колективу, батьків учнів Тернопільської обласної експериментальної комплексної школи мистецтв та громадськості”, обговорення якого тривало до оголошення перерви у засіданні о 12 год. 34 хв. При цьому перед обговоренням проект рішення “Про звернення трудового колективу, батьків учнів Тернопільської обласної експериментальної комплексної школи мистецтв та громадськості” не оголошувався і на голосування за основу не ставився. По перерві головуючий поставив на голосування пропозицію депутата Леськіва І.Ю., висловлену ним при обговоренні, а саме: “…вчора прийшов лист міського голови, який запропонував двадцять першу, двадцять першу школу об’єднати з школою мистецтв і створити Тернопільську міську експериментальну або, навіть, спеціалізовану школу.. з 21 школи.. здійснюється створення школи, мистецької школи спеціалізованої імені Герети… приміщення, яке знаходиться в центрі Тернополя, також залишається за цією школою”, і доповнену перед голосуванням словами “зі збереженням статусу, навчальних планів і спеціалізації…”. яка під час голосування набрала 38 голосів депутатів. Голосування за проект рішення ради в цілому не відбувалося.
При цьому ні головуючий на пленарному засіданні голова обласної ради ОВЧАРУК В.В., ні виступаючі в обговоренні голова Тернопільської обласної державної адміністрації Барна С.С., депутати обласної ради Леськів І.Ю., Тимошик М.М., Римар Л.І., Деревляний В.Т., Башта О.І., Сиротюк О.М., Крупа Л.Л., Яциковський Б.І. не вносили до порядку денного сесії проекту рішення ради “Про реорганізацію шляхом злиття Тернопільської обласної експериментальної комплексної школи мистецтв імені Ігоря Герети та Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 21 Тернопільської міської ради Тернопільської області у спеціалізовану комплексну школу мистецтв імені Ігоря Герети Тернопільської міської ради”.
Таким чином, на другому пленарному засіданні восьмої сесії Тернопільської обласної ради 28 березня 2018 року рішення “Про реорганізацію шляхом злиття Тернопільської обласної експериментальної комплексної школи мистецтв імені Ігоря Герети та Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 21 Тернопільської міської ради Тернопільської області у спеціалізовану комплексну школу мистецтв імені Ігоря Герети Тернопільської міської ради” обласною радою не ухвалювалося.

ВОЛОДИМИР ЧУБАТИЙ – голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи обласної ради Тернопільської обласної ради п’ятого скликання.

У Тернополі прочитають лекцію про дивізію СС “Галичина”

У Тернополі відбудеться конкурс дизайнерів одягу