У Тернополі продають малину за 6 гривень: покупці щасливі, а селяни плачуть

Поділитися


У ці дні на тернопільському ринку продавці малини продають свою продукцію фактично за собівартістю а той у збиток. Надзвичайно низька ціна – 6 гривень за півлітровий пластиковий стаканчик зумовлена кілька факторами: надзвичайно врожайним роком та відсутністю ринків збуту. Торік селяни Тернопільщини продавали продукцію польським підприємцям, які заїжджали фурами з морозильними камерами. Поляки скуповували малину по 50 гривень за кілограм. Наприклад, у село Лосятин на Кременеччині, яке відоме як “полуничний рай Тернопільщини“, торік щодня затарювались малиною дві фури за добу у сезонний час. Аналогічна ситуація була із чорницею. Підприємці Польщі та Угорщини масово скуповували чорницю і її було обмаль на українських базарах. Ціна тоді не опускалась менше 60 гривень за літр.

Дешева українська малина викликала спротив у польських аграріїв, продукція яких вийшла не затребувана. Цього року ввозити українську продукцію вже не можна. Правда, у поляків інший клопіт – українські заробітчани відмовились масово працювати запівдарма на зборі полуниці і малини.

Надлишок продукції викликав різке знецінення малини. Цьому радіють покупці. Аграрії ж стверджують, що якщо так й далі буде формуватись ціна, то за рік-два селяни перестануть займатись вирощуванням цієї ягоди.

У неділю в Тернополі вже задощить

У Тернополі впіймали п’яного таксиста