Щороку димову завісу Тернополю влаштовують мешканці Петриків, спалюючи бараболинняВосени громадяни почали активно поратися біля будинків та на городах, спалюючи суху траву та листя. Патрульна поліція Тернопільської області наголошує, що дим дуже шкідливо впливає на здоров’я людини. Токсини, які виділяються під час горіння рослин та інших речовин провокують виникнення хвороб, зокрема дихальної системи. Також, може призвести до масштабних пожеж і невиправних наслідків!

Окрім того, за спалювання сміття та листя передбачена адміністративна відповідальність. Несанкціоноване спалення листя та сміття відповідно регулюється статтею 152 КУпАП (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів), що тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 гривень.

Згідно зі статтею 77-1 КУпАП (самовільне випалювання рослинності або її залишків), випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 170 до 340 гривень і на посадових осіб — від 850 до 1190 гривень.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680 гривень і на посадових осіб — від 1190 до 1700 гривень.

У разі виявлення підозрілих осіб, які можуть здійснювати підпал, телефонуйте за номером 102. Будь свідомим громадянином — не пали сміття та листя!

Вулиця Миру, масив “Дружба” Від диму аж очі виїдає

1 comment

  1. Василь Денисенко

    Коли люди палять листя, залишки рослин і.д – то це, безперечно, величезна шкода довкіллю.
    Але відповідно до законів України накласти штраф за спалювання решток рослин – є також незаконною дією.
    Адже стаття 152 адмінкодексу наголошує на накладенні штрафу за порушення Правил благоустрою. Розгортаємо ці “Правила благоустрою” і читаємо, що “не дозволяється палити на придворових територіях приватних будинків. Отже, нам потрібно визначити , що ж таке придворова територія? Терміну придворова територія ПРИВАТНОГО будинку – НЕ ІСНУЄ ніде!!!! Натомість у законах України знаходимо термін ПРИБУДИНКОВА ТЕРИТОРІЯ.А це територія, яка знаходиться біля багатоповерхівки.Отже, придворова територія- це те, що знаходиться за забором.
    Застосувати статтю 77.1 до ПРИВАТНИКІВ теж неможливо, адже стаття поширюється на землі , що призначені для ТОВАРНОГО ВИРОБНИЦТВА.Отже, штрафи є незаконні.Хто не погоджується, доведіть фахово!

Напишіть відгук