Топ-10 вишів, куди вступили найкращі абітурієнти України

Поділитися

Статистику оприлюднила очільниця Міністерства освіти і науки Лілія Гриневич.

«Нинішня система широкого конкурсу діє так, що дає можливість вступникам здійснити свою мрію та вчитися там, де вони хочуть. Результатом цього стало те, що окремі виші змогли збільшити своє державне замовлення, адже їх обрали вступники з найвищими балами. І це навіть попри складну демографічну ситуацію, бо цього року ми мали найменшу в історії України кількість випускників шкіл», – зазначила Гриневич. Отже, рейтинг топ-10 виглядає так: 
Лілія Гриневич також підкреслила: на противагу думці, що широкий конкурс призведе до того, що всі вступники обиратимуть лише столичні виші, в рейтингу топ-10 опинилися 6 регіональних університетів. 3 з них – харківські, 2 – львівські, 1 – дніпровський.

Той факт, що широкий конкурс не концентрує вступників лише в Києві, підтверджують й результати адресного розміщення місць державного замовлення у розрізі регіонів, повідомляє studway.com.ua

«Ці результати засвідчують, що в Україні сформувалося 4 великих університетські центри. Центральний – місто Київ, що має 27,7% від загальної кількості держзамовлення, східний – Харківська область – 12,5%, Південний, що формується двома областями – Дніпропетровська – 6,2% та Одеська область –5,1%, тобто разом 11,3%, та Західний – Львівська область – 11,2% від загальної кількості держзамовлення. Тобто якщо дивитися по країні, то регіональна присутність державного замовлення є пропорційною», – відзначила Гриневич.

Цього року 58,8 тисяч вступників отримали рекомендації для зарахування на бюджетні місця.

Рибоохоронний патруль втопив поліцейського начальника

Поліцейські розшукали телефонного крадія