Передвиборчі концерти та шоу мають бути оплачені з виборчих фондів

Поділитися

За даними моніторингу Комітету виборців України, який неприховано симпатизує Петру Порошенку, проведення агітаційних концертів та розважальних шоу набувають масового явища та широко використовуються у більшості одномандатних округів. У значній кількості випадків кандидати та представники штабів прямо вказують, що концерти та розважальні шоу використовуються як агітація. Зокрема, на офіційному веб-сайті Аграрної партії України спільні концерти виконавців Михайла Поплавського та Олега Винника вказані як «передвиборчий тур».

1 та 3 липня відбулися безкоштовні концерти С. Вакарчука у Полтаві та Кременчуці, під час яких виступали кандидати в одномандатних округах від партії «Голос» та демонструвалася символіка і назва політичної партії.

Також з 29 червня по 16 липня відбуваються 19 фестивалів «Квартал фест», участь в яких беруть кандидати в народні депутати України, що балотуються від політичної партії «Слуга Народу».

КВУ наголошує, що відповідно до ч. 2 ст. 68 Закону проведення концертів є однією з форм передвиборчої агітації. Згідно із ч. 1 ст. 68 Закону передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію – суб’єкта виборчого процесу. Таким чином, наявність під час проведення концерту політичної символіки партії чи кандидата, обговорення положень їх передвиборчих програм або ж прямі заклики голосувати за чи проти мають розглядатися як діяльність, що спонукає виборців голосувати за певного кандидата, а, отже, є агітацією.

З огляду на це така концертна діяльність має відбуватися з урахуванням обмежень виборчого законодавства. Зокрема, фінансуватися із виборчого фонду партії чи кандидата. Відповідно до ч. 6 ст. 68 Закону передвиборна агітація здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на забезпечення ведення передвиборної агітації, коштів виборчих фондів партій, кандидатів у депутати в одномандатних округах. Використання власних коштів партій, кандидатів у депутати чи коштів з інших джерел для проведення передвиборної агітації, у тому числі з ініціативи виборців, забороняється.

У разі, якщо ця інформація не буде відображена у фінансовому звіті партії чи кандидата і буде встановлено факт подання завідомо недостовірних відомостей у фінансовому звіті про надходження та використання коштів виборчого фонду партії, кандидата на виборах, за такі дії може бути застосовано кримінальну відповідальність. Так, відповідно до статті 159-1 Кримінального Кодексу України подання завідомо недостовірних відомостей у звіті карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Також варто враховувати, що проведення концертів є досить дорогим видом діяльності. Так, ринкова ціна оренди сценічних конструкцій, світлового та звукового обладнання може коштувати від 500 тис. грн. за один захід.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

На виборах до Верховної Ради балотуються 54 кандидати, які голосували за диктаторські закони 16 січня

Справа про рейдерство, до якої нікому немає діла