Під час будівництва меморіалу на Чортківському цвинтарі, були вивезені на сміттєзвалище останки з 14 могил

Поділитися

Під час будівництва меморіалу на Чортківському цвинтарі, були вивезені на сміттєзвалище останки з 14 могил. Вчора цю яму вже мали заливати бетоном і тільки завдяки громадським активіста, зокрема Володимиру Добрянському, Володимиру Мармус та іншим вдалось зупинити це свавілля і наругу над могилами.

Були небезпідставні підозри, що саме в цьому місці знаходиться Військовий цвинтар, де поховані Українські Стрільці, які загинули в 1919-1920-их роках. Про це, за життя, постійно говорив місцевий краєзнавець і дослідник Андрій Базалінський, про це неодноразово говорив репресований політв’язень Володимир Мармус.
Про те, що потрібно провести дослідження перед початком будівельних робіт неодноразово наголошувала і ГО “Альтернатива-Чортків”, власне саме з цього приводу ми ініціювали скликання оргкомітету в березні 2018 року, на який було запрошено Святослава Шеремету, відповідального секретаря державної комісії з
увічнення пам’яті, директора меморіально-пошукового центру “Доля”,
який теж говорив про необхідність дослідження цієї ділянки.
Чому під час проведення робіт на цвинтарі не проводився нагляд з боку Тернопільської обласної інспекції охорони пам’яток історії та культури та археологічного контролю?
Чому роботи не припинились відразу після того, як натрапили на перші останки захоронень?

З цього приводу відкрито кримінальне провадження по факту напруги над могилами, повідомляє ГО “Альтернатива – Чортків”

Кіна не буде, папір закінчився

Команда “Громадянської позиції” у Тернополі проаналізувала хід дострокових парламентських виборів