У червні 2019 року відбулося зростання цін на 64%

Поділитися

У червні 2019 року відбулося зростання цін на 64% соціальних продуктів за власним моніторингом Асоціації постачальників торговельних мереж. Загальна вартість продуктового кошику стала вищою на 0,4%.
ТОП-3 продуктів, які найбільше подорожчали першого літнього місяця: яблука – на 32% , пшоно – на 5,7%, житній хліб – на 1,5%.
На 1% зросли в ціні такі соціальнозначущі продукти як рис, пшеничний хліб із борошна першого ґатунку, куряче філе й варена ковбаса.
Від 0,5% до 0,9% підвищилась ціна білого хліба з борошна вищого ґатунку та батон, ячнева та манна крупи, свинина і куряча тушка, морожена риба та цукор.
Від 0,1% до 0,4% додали макарони й пшеничне борошно, яловичина і молоко.
ТОП-3 продуктів, які найбільше подешевшали в травні: цибуля – на 39,3%, капуста – на 34,8%, морква – на 27,1%.
На 13% знизились у ціні картопля, на 7% курячі яйця і буряк, на 1% гречка.
Від 0,1% до 0,4% просіли в ціні сметана й соняшникова олія.
За перший літній і спекотний місяць не змінилася ціна на сало і вершкове масло.
Як бачимо овочі борщового набору прогнозовано дешевшали на відміну від продуктів із зерна, які прогнозовано дорожчали.
У травні статистика відзвітувалася про 0,7% інфляції. За даними Асоціації постачальників торговельних мереж продуктова інфляція склала в тому ж місяці 0,4%. Учора Держстат повідомив про піввідсоткову дефляцію за червень. Таким чином за перше півріччя споживча інфляція зменшилась до 3,7% за державними даними. У бюджет цього року закладалося 7,4%. Можливо відбудеться чудо та Україна побачить зниженні споживчих цін три місяці поспіль, що є рідкісним явищем для нашої країни. Якщо так і буде, то Національному банку необхідно обрати інші орієнтири після вдалого зниження інфляції. І такою ціллю може бути лише зниження кредитної ставки для пожвавлення бізнесу та споживчих настроїв.

Олексій Дорошенко

Омлет за рік подешевшав на 10%

Україна продовжує падіння в економічну прірву