Зеленський підписав указ про запровадження 4G по всій країні до кінця року

Поділитися

Протягом року зв’язок четвертого покоління (4G) має охопити всю територію України.

Про це заявив заступник керівника офісу президента України Олексій Гончарук під час брифінгу.За його словами, сьогодні президент Володимир Зеленський підписав відповідний указ.

“Указом президента сьогодні затверджено план дій, як вже до кінця цього року зробити все необхідне для того, щоб в селах і маленьких містах і на дорогах став кращим мобільний інтернет”, – заявив Гончарук.

За його словами, для врегулювання всіх процесів в Україні потрібен стрімкий розвиток нових технологій.

“Конкретний план дій вже узгоджено з регулятором. Тобто, що потрібно зробити для того, щоб до кінця року в маленьких населених пунктах і на дорогах він з’явився. Це ще не все, що ми можемо зробити. Попереду – складна розмова про 5G, але це перший крок”, – додав він.

Гончарук підкреслив, що до 1 липня мобільні оператори були зобов’язані врегулювати наявність 3 і 4G зв’язку в великих містах.

“Майже в кожному обласному центрі ця технологія впроваджена і працює. Але для того, щоб поширити зв’язок 3 і 4G на міста з населенням понад 10 тисяч осіб, потрібно ще кілька років. Що буде з селами і маленькими містами, населення яких менше 10 тисяч, що робити з дорогами – відповіді на це питання не існує. Ось що ми зробили. У нас є два діапазони 900-й і так званий 800-й діапазон. Це діапазон частот, який зараз не використовується мобільними операторами через низку регуляторних проблем. Тобто ми бачимо, як цю проблему розв’язати”, – додав він.

Через два розбиті мобільні телефони у Тернопільському районі повісився 12-річний хлопчик

Ігор Побер: Здоров’я тернополян понад усе