На Тернопільщині більше 3-х тисяч роботодавців співпрацюють зі службою зайнятості на засадах рекру́тингу

Поділитися
РОБОТА На ТЕРНОПІЛЬЩИНІ Є. АЛЕ НЕ МАЄ ДОСТОЙНИХ ЗАРПЛАТ

Державна служба зайнятості постійно впроваджує нові підходи у наданні послуг клієнтам: безробітним, шукачам роботи, роботодавцям. Для створення нового формату співпраці є ще один сучасний сервіс – послуги з рекрутингу: підбір фахівців – для підприємств, вакансій – для шукачів роботи.
На замовлення роботодавців фахівці служби зайнятості з рекрутингу здійснюють підбір персоналу, користуючись електронною базою громадян, які шукають роботу; надають допомогу фірмам і компаніям у складанні текстів оголошень про вакансії, розміщують цю інформацію у ЗМІ; попередньо спілкуються з претендентами, аналізують їхні професійні якості, презентують кандидатів роботодавцям; організовують різні форми зустрічей двох зацікавлених у зайнятості сторін, заходи з презентації діяльності підприємств, що мають потребу в кадрах.
Підбір персоналу рекрутерами здійснюється індивідуально, з урахуванням потреб, побажань та вимог кожного роботодавця. Для прискорення та успішного пошуку претендентів застосовуються також відеорезюме, відеовакансії та скайп-співбесіди.
Підприємства зацікавлені саме в рекрутинговій формі співпраці зі службою зайнятості. Така взаємодія дозволяє кадровій службі не витрачати час на пошук та підбір кандидатів з великої кількості бажаючих осіб, оскільки попередня співбесіда проводиться рекрутерами служби зайнятості; зекономити кошти, адже послуги надаються на безкоштовній основі; скористатися додатковими ресурсами служби зайнятості для максимального інформування широкої громадськості; представникам малого бізнесу, при умові співпраці зі службою зайнятості, не обов’язково приймати в штат менеджера з підбору персоналу.
Ще одним комунікативним етапом між фахівцями служби зайнятості та роботодавцями є запровадження опитування (анкетування) на предмет задоволеності їх послугами служби зайнятості, що дозволяє отримати зворотний зв’язок.
Рекрутинг — це послуга служби зайнятості, яка є доступною для всіх людей, що шукають роботу, у тому числі й для тих, які не зареєстровані в службі зайнятості (незалежно від віку, статусу, зайнятості (пенсіонери, студенти, особи, які працюють та прагнуть змінити місце роботи та ін.). Вони охоче погоджуються на співбесіди з роботодавцями та успішно працевлаштовуються.
Так, у січні-липні 2019 року фахівці з рекрутингу Тернопільської обласної служби зайнятості надали посередницькі послуги з питань пошуку персоналу більше 3 тис. підприємствам, опрацювали 5644 пропозиції роботи, організували 77 міні-ярмарків вакансій і 43 презентації роботодавців, зокрема для ТОВ «АТБ-маркет», ТОВ «ВКФ «Еліт Пласт», філії ТОУ ПАТ «Державний ощадний банк України», управління патрульної поліції, військкоматів та інших. Ці заходи допомогли укомплектувати 3238 вакансій. Особливо тісна співпраця зав’язалася із ТзОВ «Мануфактура», ПП «Захід-Агроінвест», ТзОВ «ТК «Вестер» та ін.
Отож, запрошуємо роботодавців, які мають потребу в працівниках, та шукачів роботи скористатися послугами фахівців з рекрутингу місцевих підрозділів Тернопільської обласної служби зайнятості!
Василь Олещук,
директор Тернопільського обласного центру зайнятості.

Програма святкових заходів з нагоди Дня Незалежності та Дня міста Тернополя

Дорога на Тернопільщині потрапила в п’ятірку найнебезпечніших в Україні