111

Проведений Міністерством юстиції аналіз засвідчив, що заборони на застосування слова “жиди” в Україні немає. Однак у законодавстві вживають термін “євреї”. Міністерство юстиції не виявило в українському законодавстві норм, які б забороняли вживання слів “жид”, “жиди” або “жидівка”.

Таким чином у відомстві відповіли на запит головного редактора видання “Київ єврейський” Елеонори Гройсман, пише “Українська правда”.

“Проведений міністерством юстиції аналіз не виявив вживання в актах законодавства України термінів “жиди”, “жид” і “жидівка”, а також норм, що забороняють вживання зазначених слів. Разом з тим, в актах законодавства України вживаються терміни “єврейський”, “особи єврейської національності”, “євреї”, – йдеться у відповіді Мін’юсту.

При цьому у міністерстві підкреслили, що держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України.

Чиновники нагадали, що відповідно до Конституції, громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Будь-які форми дискримінації осіб та/або груп осіб за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, або іншими ознаками забороняються.

Нагадаємо, у вересні 2012 року новообраний депутат Верховної Ради від ВО “Свобода” Ігор Мірошниченко назвав голлівудську актрису Мілу Куніс, уродженку України, “жидівкою”.

У зв’язку з цими висловлюваннями розгорівся скандал. Президент Української ради єврейських жінок, головред сайту “Київ єврейський” Елеонора Гройсман попросила представників партії “Свобода” не називати євреїв “жидами”, оскільки це слово їх ображає.

Представники “Свободи” заявили, що відмовлятися від вживання слова “жид” не збираються. При цьому вони посилалися, зокрема, на те, що це слово використовували класики української літератури.

В академічному словнику української мови слово “жиди” має два значення: 1) застаріла назва євреїв, 2) образлива назва євреїв. !zn

6 comments

 1. вв

  Польша использует это название без проблем. Почему Украина не может использовать правильное название ?!

 2. Aleks

  У листі Держкомнацу від 08.09ю1999 №13-1708/8 “Щодо вжавання … “терміну “жид”, то загальновизнаною нормою толерантності у міжетнічному спілкуванню є користування взаєнопогодженими етнонімами. Називання ж іншими іменами чи прізвиськами, котрих вони за собою не визнають, уподівнює лайці….” вх. 640 (Р.Я.Мироський, О.Я.Найман “Юдофобія проти УКраїни”.-Київ-2000)

 3. Володимир

  Мені б ваші проблеми! З хворої голови на здорову – інакше не скажу.
  Країна у війні й передчутті нових майданних потрясінь, а ви дурієте…

 4. Слава

  Алекс, Зеленському та його мін’юсту, що медитує на столі, видніше.

 5. Даник Михайло

  Ет, слово то слово… Якби той Мінюст України та ще вмів РОЗ’ЯСНИТИ й ЗНАЧЕННЯ тих слів “єврей”, “жид”, “ізраїльтянин” ? Ізраїльтянин ( справжній ) – той хто проживав, проживає чи приїхав на проживання в державу Іїраїль, яка від 1948 року – в війні з Палестиною… Не вникав особливо в причини того одвічного конфлікту, але – певно за території… Ізраїльтяни – борються за СВОЄ і ПРАВИЛЬНО роблять ! То є “ізраїльські” бандеровці, хоч вони й того самі не знають… Рідко – рідко й кудись на короткий час виїдуть з країни Ізраїль… Євреї – то є такі ж самі, як ізраїльтяни, тільки – виїхали на довший термін, пробують організовувати якійсь бізнеси, але – відкрито, не ховаючись і не стидаючись своєї принадлежності до своєї держави ! Поважають СВОЄ… Вітаю таких… Мають голови, не п’ють як худоба, пильнують родину, традиції… Жиди – то є скурвлені євреї, захланні й загребущі, пруться до державної влади, щоб мати ще більші можливості для маніпуляції СУСПІЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ та грабунку в тій державі, яка розрізнена, слабка як теперечки Україна… В німців – шалапут Гітлєр трохи тото насіння порозганяв… Засильно, нищив і усіх решту національностей, але жидів – особливо… Знаємо : що забагато – то не здорово… Яскравим прикладом в новітній історії постане постать ЖИДЮРИ – Петра Порошенка… Ще історики опишуть/напишуть… А по поводу того, як завжди в цій електронній газеті – без Автора усі майже Статті “виходять”, Автор згадує Конституцію не каже ще – України , то ч/з тих жадних і хитрих жидиків – в Україні ДОРОГА до влади простому, грамотному але без грошей УКРАЇНЦЮ – просто ЗАКРИТА… Не маніпулюймо Самі своєю ж СВІДОМІСТЮ, га ?

  1. Холокостко

   Жиды = евреи. Мрази они, как бы их не называли. И не надо этот сброд называть ““ізраїльські” бандеровці,” Они – у6людочные оккупанты! Пуйло, кстати, тоже жид.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.