Маски знижують ризик зараження коронавірусом: доведено на хом’яках

Поділитися

Гонконзькі вчені провели дослідження, згідно з результатами якого, стверджується, що використання масок для обличчя знижує ризик зараження новим коронавірусом на 60 відсотків.
Група вчених з Університету Гонконгу, спираючись на результати проведених тестів на хом’яках, у неділю, 17 травня заявили, що використання масок для обличчя знижує ризик зараження новим коронавірусом.

Проведене дослідження є одним із перших, що спеціально вивчає, чи можуть маски запобігти зараженню здорових людей від носіїв збудника, що викликає COVID-19, повідомляє агенція новин AFP. Команда вчених на чолі з професором Юень Квок-Юнгом, одним із провідних світових експертів з коронавірусу, помістила хом’яків, які були штучно заражені цією хворобою, поруч зі здоровими тваринами. Між здоровими та інфікованими хом’яками, яких тримали поруч в різних клітках, повісили медичні хірургічні маски і пустили повітряний потік від заражених тварин до інфікованих. В результаті дослідники виявили, що при використанні масок ймовірність безконтактної передачі вірусу може бути зменшена на понад 60 відсотків.

За даними дослідження, у випадку відсутності масок між двома групами тварин, дві третини здорових хом’яків були зараженими протягом тижня. Після вдягання маски на клітку з інфікованими тваринами показник зараження зменшився приблизно на 15 відсотків. А у випадку, коли маски були одягнені на клітку зі здоровими хом’яками, – на 35 відсотків.

Також зазначається, що у тих тварин, які все-ж таки заразилися навіть з використанням маски як бар’єру, вірусу в організмі було значно менше, ніж в тих, хто був інфікований без маски.

За словами професора Юеня, цілком очевидно, що ефект від використання масок інфікованими, особливо коли ще немає проявів симптомів, дуже серйозний.

“Це також пояснює, чому масове використання масок дуже важливо, тому що тепер ми знаємо, що у великої кількості інфікованих немає ніяких симптомів”, – додав він.

dw.com

Маски проти коронавірусу – лише додатковий елемент захисту

З 27 квітня по всій Німеччині треба носити захисні маски в громадському транспорті та в магазинах. В Австрії аналогічні вимоги вже діють, у Франції їх невдовзі можуть запровадити. До того ж дуже імовірно, що після відновлення повітряного сполучення в ЄС носіння масок стане обов’язковим у літаках під час усього польоту. Тож питання щодо їх користі та сенсу в Європі вельми актуальне.

Позиція берлінського Інституту імені Роберта Коха (RKI), що координує боротьбу з інфекційними захворюваннями в Німеччині, в квітні змінилася. На початку епідемії його керівництво скептично ставилося до звичайних масок з тканини (мова не йде про спеціальні медичні маски для медперсоналу) й рекомендувало носити їх лише людям з респіраторними захворюваннями. Тепер воно підтримує повсюдне використання масок, але лише як додатковго елементу захисту.

“Тканинні маски здатні утримувати краплі, коли людина говорить або кашляє, й так можуть допомогти захистити інших. Але при цьому вони не допомагають захистити самого носія маски. Дуже важливо це усвідомити”, – не втомлюється повторювати керівник інституту, професор Лотар Вілер (Lothar Wieler). Треба відзначити, що в німецькому науковому співтоваристві з цим, схоже, згодні всі.

“Відосіки” Зеленського втрачають мільйони глядачів

Сьогодні у Тернопільській області вперше виявлено нуль заражених коронавірусом