Місцева влада блокує розвиток зв’язку через страх перед “вишками 5G” чи тому, що не має фінансового зиску?

Поділитися

Міністерство цифрової трансформації повідомляє про приклади, коли влада на місцях перешкоджає роботі базових станцій мобільного зв’язку, посилаючись на їх фіктивну шкоду. Про це йдеться у Instagram-акаунті відомства

Мінцифра наводить приклади, коли чиновники виступають проти встановлення вишок:

  • управління освіти Броварської міської ради змушує прибрати встановлені базові станції неподалік від школи;
  • керівництво Управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради перешкоджає встановленню базової станції біля міської клінічної лікарні
  • аналогічно діє керівництво Центральної районної лікарні Києво-Святошинського району
  • у Маріуполі встановленню базових станцій перешкоджає Міська рада, Державна судова адміністрація в Донецькій області та ККП “Маріупольтепломережа”.

У Мінцифрі зазначають, що такі дії посадовців не є піклуванням про громадян. Навпаки, через них постраждає набагато більше людей, ніж активних радіофобів.”Ми можемо ще раз наголосити: базові станції мобільного зв’язку, що встановлюються українськими операторами, не шкідливі для людей, тварин та рослин. Норми випромінювання базових станцій в України встановлені у 10-100 разів суворіші, ніж у Європі та Америці.

До того ж в Україні існує спеціальний орган, який контролює використання радіочастот, — Український державний центр радіочастот. Одне з його завдань — регулярно перевіряти дотримання правил роботи базовими станціями”, – йдеться у повідомленні відомства.

Раніше президент Володимир Зеленський відповідаючи на онлайн-петицію про заборну 5G наголосив, що 5G не шкодить здоров’ю при дотриманні допустимого рівня електромагнітного випромінювання для радіочастот, однак закликав прем’єр-міністра й голову профільної комісії відреагувати.

У Тернополі так нібито вже не шкодять торф’яні котельні. Nернополяни, які мешкають в кілометрі від котелень активно протестують проти їхньої жахливої роботи: цілодобового шуму під 60 децибел, смороду, сажі, погано нагрітої води та ще на додачу брудної. Опікується цим торф’яним знущанням над тернополянами мер Сергій Надал. 

Дочасна агітація в Тернополі: чиї білборди та газети?

81 рік тому до Тернополя вдерлась окупаційна радянська червона армія