Чому українці виїжджають в Польщу? Зарплата чоловіка на будові понад 40 тисяч гривень на місяць

Поділитися

Львів’янка Оксана Домбровська разом з чоловіком та двома синами переїхала до Кракова півтора роки тому. Жінка порахувала, скільки її родина витрачає на їжу.

“Найдорожче у Польщі обходиться житло. Двокімнатна квартира в середньому коштує 16-17 тис грн. Але оплатити житло і ще мати кошти на продукти можна, навіть якщо в родині один працюючий. Мій чоловік працює на будові, я маю тимчасові підробітки нянею. Сини – школярі. В перші місяці важко зрозуміти, скільки коштує їжа. В супермаркетах таке різноманіття, що хочеться все спробувати. За кілька місяців обираєш продукти, які подобаються і лише тоді можна орієнтуватися у цінах та акціях”, – каже Оксана.

Вона закуповує продукти раз на тиждень. В середньому на місяць на родину йде від 7 до 8 тис грн.

“Зараз підписалася на різні додатки, де супермаркети публікують свої акції. Наприклад, курячі четвертинки можна купити по 15 грн/ кг. Це найдешевше м’ясо у Польщі. Часто бувають знижки на курятину та качатину. Іноді можна купити фаршировану качку з яблуками за 70 грн. Я вдома дивлюся акції, складаю список, що потрібно і йду до магазину. Найбільше люблю скуповуватись у “Бедрьонці”, але хороші акції бувають і в інших магзинах”, – додає українка.

Оксана пояснює, що у співвідношенні до заробітків, такі витрати на їжу невеликі.

“Дохід нашої родини на місяць – 41 тис грн. Це переважно чоловікова зарплата. Грошей цілком вистачає на зйомне житло, їжу і одяг. Причому одяг тут недорогий. Наприклад, жіноче пальто можна купити на 1 тис грн дешевше, ніж в Україні. А в період знижок взагалі дуже дешево. Відкладати поки не можемо. Я чекаю карту побиту і лише тоді зможу приступити до праці”, – пояснює українка, повідомляє “Газета по-українськи”.

Підписуйтесь на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ

Долучайтесь до нашої групи у Вайбері

Ми в Instagram

Наша сторінка в facebook

Ми у whatsapp

Чоловікові серед вулиці у Тернополі всадили у живіт ножа

Сьогодні у Тернопільській області померло 7 осіб від ускладнень коронавірусу та 155 інфікувалось