Хто отримав Шевченківську премію-2021?

Поділитися

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив лауреатів 2021 року.

У номінації «Література» перемогла Оксана Луцишина із книжкою «Іван і Феба». Події роману розгортаються в останні роки радянської влади й у перші роки української незалежності.

Журналіст Станіслав Асєєв переміг у номінації «Публіцистика та журналістика» з книжкою «В ізоляції». Асєєв пише про своє перебування в полоні в окупованому Донецьку впродовж 28 місяців.

У номінації «Кіномистецтво» переміг фільм «Атлантида» Валентина Васяновича. У стрічці йдеться про життя на Донбасі після перемоги України у війні з Росією і повернення окупованих територій.

У номінації «Візуальне мистецтво» перемогла відеопроєкція та фотоінсталяція «Випробування смертю» Бориса Михайлова.

У категорії «Музичне мистецтво» лауреатом премії стало музичне агентство «Ухо» з циклом «Архітектура голосу». У проєкті брали участь Олександра Андрусик, Євген Шимальський та Катерина Сула.

Вистава Verba за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка перемогла у номінації «Театральне мистецтво». Автор інсценізації, режисер-постановник, художник-сценограф — Сергій Маслобойщиков, художниця з костюмів — Наталія Рудюк, композитор — Олександр Бегма.

Урочиста церемонія нагородження переможців має відбутися у травні у місті Канів, повідомляє “Громадське”

У 2020 році премію отримали поетеса Маріанна Кіяновська за книгу поезій «Бабин Яр. Голосами», журналістка Євгенія Подобна за книгу «Дівчата зрізають коси» та письменник Тарас Прохасько за книгу есеїв «Так, але…».

Крім того, лауреатами стали етногурт «ДахаБраха», а також опера-реквієм «Йов» музично-театральної формації «Нова опера» Влада Троїцького, Романа Григоріва та Іллі Разумейка.

***

У вирішальному третьому турі за здобуття премії у 2021 році змагалися:

Література
Олена Герасим’юк Книга поезій«Тюремна пісня»
Оксана Луцишина Роман «Іван і Феба»
Василь Махно Роман «Вічний календар»
Володимир Рафєєнко Роман«Мондегрін (пісні про смерть і любов)»
Публіцистика, журналістика
Станіслав Асєєв Книга есеїв «В ізоляції»
Олена Білозерська-Воронова (Білозерська) Книга «Щоденник нелегального солдата»
Вахтанг Кіпіані Книга «Справа Василя Стуса»
Музичне мистецтво
Олександра Андрусик (директорка агенції), Євген Шимальський (співзасновник агенції), Катерина Сула (виконавча продюсерка) ‑ Музичне агентство «УХО» Цикл «Архітектура голосу»
Олександр Козаренко (піаніст) Цикл концертів: «Фортепіанна музика Миколи Лисенка у виконанні Олександра Козаренка», «Фортепіанна музика Анатолія Кос-Анатольського у виконанні Олександра Козаренка», «Фортепіанна музика Бориса Лятошинського у виконанні Олександра Козаренка»
Візуальне мистецтво
Матвій Вайсберг (художник), Олена Живкова (куратор, заступник з наукової роботи) Виставка «Матвій Вайсберг у музеї Ханенків»
Борис Михайлов (художник) Відеопроекція та фотоінсталяція «Випробування смертю»
Василь Семенюк (художник) Графічне оформлення книги «Кобзар», цикл живописно-графічних творів «Мій Шевченко»
Анатолій Федірко (художник) Арт-проєкт «Арт фабрика ім.prof.К.Малевича»
Кіномистецтво
Валентин Васянович (автор сценарію, режисер-постановник, оператор-постановник), Владлен Одуденко (художник-постановник) Художній фільм«Атлантида»
Наталя Ворожбит (режисер, автор сценарію) Фільм «Погані дороги»
Театральне мистецтво
Андрій Білоус (режисер, автор інсценізації (лібрето), перекладач), Ніна Колеснікова (хореограф-постановник), Усеін Бекіров (композитор), Борис Орлов (художник-постановник, виконавець головної ролі) Вистава «Шинель»за повістю Миколи Гоголя Київського національного академічного Молодого театру
Василь Вовкун (режисер), Іван Небесний (композитор), Ганна Іпатьєва (художниця костюмів) Опера «Лис Микита» Івана Небесного Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької
Євген Лавренчук (режисер) Опера «LaTraviata» Одеського національного академічного театру опери та балету
Сергій Маслобойщиков (автор інсценізації, режисер-постановник, художник-сценограф), Наталія Рудюк (художник по костюмах), Олександр Бегма (композитор) Вистава «Verba» за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка

Хочете отримувати новини в месенджер? Підписуйтеся на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ чи долучайтесь до нашої групи у Вайбері Ми є також в Instagram , у facebook та  whatsapp

Суд звільнив від покарання водія, який тричі переїхав дитину

Сподіваючись отримати швидкий кредит, чоловік потрапив у шахрайську пастку