Вишитий “Кобзар” отримав гран-прі міжнародного проекту-конкурсу “Тарас Шевченко єднає народи”

Поділитися

За допомогою техніки стебнівки на матеріалі, який в народі називають “диким льоном”, майстринi відтворили тексти восьми поетичних творів.

Автор роботи – рівнянка Олена Медведєва. Гарнітуру шрифту було спеціально створено художницею Анною Тимошок. Вишитий “Кобзар” отримав гран-прі міжнародного проекту-конкурсу “Тарас Шевченко єднає народи”. Майстринi майже рiк (2016р.) працювали над створенням креативної книги, за основу якої взяли перше видання “Кобзаря” 1840 року. Відтворили тексти таких творів: “Думи мої”, “Перебендя”, “Катерина”, “Тополя”, “Думка” (“Нащо мені чорні брови”), “До Основ’яненка”, “Іван Підкова”, “Тарасова ніч”. Варто зауважити, що твори вишиті мовою оригіналу. Збережено абсолютно всі авторські знаки.

Для вишивання тексту був розроблений спеціальний шрифт, ідентичний шрифту “Кобзаря” середини XIX століття. Вісім поетичних творів без скорочень вишили методом стебновка, який дозволяє вільно читати поезії. На кожній сторінці присутній традиційний український орнамент.

Тексти “Кобзаря” редактори доповнили вiдповiдними ілюстраціями, якi вишитi хрестиком. Так, відтворено шість малярських творів Тараса Шевченка, які належать до періоду його ранньої творчості.

Майстринi говорять, що найважче було працювати саме над ілюстраціями, адже перевести картини у схеми для вишивки, підібрати кольори, які б сповна відображали Шевченкову гаму, не так уже й просто. Редакторки погоджуються, що найцікавіше, але разом з тим найскладніше, було створити портрет молодого Тараса, його “Катерину” і маловідому роботу “Визволення Петра Апостола з темниці”, що символізує визволення Шевченка з кріпацтва.Книга містить 48 сторінок з дикого льону розміром 36,5 х 26 см. Переплетення і шкіряна внутрішня обробка зроблені за зразком оформлення стародруків. Вишитий “Кобзар” важить 3,3 кг, а зберігають його в спеціальній шкіряній сумці-футлярі. Брати книгу в руки можна тільки в білих рукавичках.

Хочете отримувати новини в месенджер? Підписуйтеся на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ чи долучайтесь до нашої групи у Вайбері Ми є також в Instagram , у facebook та  whatsapp

У Чорткові кузов БелАЗа роздусив майстра, а наступного дня п’яний чортківчанин випав з 5 поверху

Тернополяни не дали втекти водію, який вчинив аварію