Як безпомилково заповнити декларацію: 5 порад держслужбовцям

Поділитися

Громадські активісти розробили поради, які допоможуть держслужбовцям уникнути помилок при заповненні декларацій.

Цього року в Україні очікується близько 900 тисяч декларацій, що мають бути подані до 31 березня 2021 року. Серед осіб, що зобов’язані подати декларацію ––  державні службовці, посадовці органів місцевого самоврядування, депутати різних рівнів та інші.

Щороку декларанти зіштовхуються з труднощами у заповненні декларацій. Тому Антикорупційний штаб спільно з чат-ботом “Держслужбовець Тарас” зібрав 5 найпопулярніших запитань та відповідей щодо декларування.

  1. Якщо прописаний у квартирі, в якій не проживаєш. Чи потрібно зазначати в об’єкти нерухомості?

 У  розділі 3 “Об’єкти нерухомості” має бути вказаний  щонайменше один об’єкт. Перш за все,  вказуєте  свою прописку у паспорті.  Якщо ви не проживаєте, але прописані, зазначте тип користування: безоплатне користування.

У наступному пункті об’єктів нерухомості потрібно зазначити квартиру, яку орендуєте або в якій проживаєте. І так у кожного члена родини, якого ви зазначили у 2 розділі. 

Нагадуємо,  що ви маєте задекларувати нерухомість, яка станом на 31.12.2020 року або не менше 183 днів у 2020 році перебуває у вашій власності/володінні/користуванні та у власності членів вашої родини.

  1. Чи потрібно зазначати авто, яке продане через генеральну довіреність?

Якщо ви у 2020 продали авто за генеральною довіреністю, то таке авто потрібно зазначати у розділі 6 “Цінне рухоме майно – транспортні засоби”. 

Адже, генеральна довіреність – це письмовий документ, який НЕ тягне за собою перехід права власності на автомобіль, а лише надає повіреному право керувати автомобілем, знімати його з обліку, здійснювати реєстрацію,  розпоряджатися автомобілем та інші компетентності, передбачені нею.

Тому право власності на цей автомобіль залишається у Вас, і ви повинні його зазначати в декларації.

Разом з тим, якщо вартість “проданого” авто за генеральною довіреністю перевищує 105 100 грн, то вам необхідно показати його у розділі 14 “Видатки та правочини суб’єкта декларування” та 11 “Доходи, у тому числі подарунки”.

  1. Чи потрібно зазначати кредитні ліміти?

Якщо у вас, або члена вашої сім’ї на картці відкритий ліміт розміром менше ніж 100 тис. грн і протягом року ви декілька разів брали кредит, то такі кредитні кошти у розділі 13 “Фінансові зобов’язання” в щорічній декларації вказувати НЕ потрібно. 

У фінансових зобов’язаннях вказується кредит який одноразово брався та знімався з банківської карти розміром понад 105 100 грн. Не сплачені кредити чи кредитні ліміти станом на 31.12.2020 вказувати не потрібно.

  1. Чи потрібно зазначати кошти, які знаходяться на депозиті?

Загальна сума депозиту зазначається у розділі 12 “Грошові активи”.

 Декларується у випадку, якщо сукупна кількість активів у вас або членів вашої сім’ї станом на 31.12.2020 року перевищує 105 100 грн. 

Наприклад, якщо у вас готівкою 50 тис. гривень, ще 50 тис. гривень станом на 31.12 залишилось на зарплатній картці в банку, ще 6 тис. гривень залишилося станом на 31.12.2020 на депозиті. Тоді сукупна вартість усіх грошових активів складає 106 тис. гривень і підлягає обов’язковому декларуванню окремими пунктами в розділі 12 “Грошові активи”.

  1. Як вказувати відсотки від валютного депозиту?

Доходи у вигляді відсотків, нарахованих за валютним вкладом зазначаються в розділі 11 “Доходи, у тому числі подарунки”. Суму кожного нарахування відсотків за певний період, включаючи податки та збори, необхідно конвертувати у гривню за курсом НБУ, що діяв на дату фактичної виплати. Інформація про курс валюти на кожен день доступна  за посиланням:  http://bit.ly/currencyrate_NBU 

Ще більше порад від  чат-бота “Держслужбовець Тарас” у Facebook:http://bit.ly/TARAS_FB 

Користуйтесь чат-ботом “Держслужбовець Тарас” у Telegram та Facebook Messenger:

Facebook Messenger: http://bit.ly/TARAS_messenger

Telegram: http://bit.ly/TARAS_telegram

Хочете отримувати новини в месенджер? Підписуйтеся на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ чи долучайтесь до нашої групи у Вайбері Ми є також в Instagram , у facebook та  whatsapp

Дрогобицька міська рада придбала позашляховик за 737 тисяч гривень у той час, коли медики Дрогобича декілька місяців не бачили заробітної плати

У Страсбурзі згорів найбільший хостинг-провайдер інтернету в Європі