Верховна Рада ввела податок для інтернет-гігантів Facebook, Netflix, TikTok, Instagram, YouTube та Viber

Поділитися

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект № 4184, який змінить для інтернет-гігантів, які працюють в Україні, механізм сплати податків до бюджету держави. Рішення підтримало 283 народні депутати.

Так, метою законопроекту є збільшення доходів Державного бюджету від податку на додану вартість за рахунок залучення до оподаткування податком на додану вартість нерезидентів, що надають фізичним особам електронні послуги, місце постачання яких розташоване на митній території України, та створення сприятливих умов ефективного та необтяжливого адміністрування для бізнесу й держави процедур, пов’язаних зі сплатою податку.

Законопроектом пропонується доповнити Податковий кодекс нормами:

  • щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами;
  • щодо удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам.

Передбачається, що податки в Україні сплачуватимуть такі інтернет-гіганти, як Facebook, Netflix, TikTok, Instagram, YouTube та Viber.

Водночас, як стверджують “слуги народу”, для українців — користувачів цих послуг жодних податків не буде. Пошук у Google чи користування соцмережами, як і раніше, залишається безкоштовним.

Хочете отримувати новини в месенджер? Підписуйтеся на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ чи долучайтесь до нашої групи у Вайбері Ми є також в Instagram , у facebook та  whatsapp

Ілон Маск знову обвалив курс Bitcoin

В Україні дефіцит IT-спеціалістів: кількість вакансій перевищує 20 тисяч