Літо – прекрасна пора року. Світить яскраве сонце, на вулиці тепло. Погода радує і вимагає відправитися відпочивати – на море, ставок, річку, або хоча б до басейну, максимально відкривши своє тіло животворящим променям світила. Але якщо шкіру рук, ніг або тулуба довго піддавати сонячним променям, вона стає сухою і іноді навіть запалюється, швидко перегрівається і “згорає”.
Правильний догляд дозволяє знизити негативний вплив ультрафіолетового та інфрачервоного опромінення. Знайти будь-які захисні косметичні засоби допоможуть численні інтернет-ресурси. Величезний вибір косметики на шафі дозволить кожному вибрати те, що підійде оптимально. Давайте докладніше розглянемо, як вибрати захист і як правильно користуватися кремами, лосьйонами і іншими засобами сучасної косметології.
Сонцезахисний фактор в косметиці
Оберігати свою шкіру від прямих сонячних променів і спеки потрібно не тільки, вирушаючи на пляж або берег річки, але і під час щоденних походів на роботу. Для щоденного догляду випускають спеціальні засоби, відмінною рисою яких є значок SPF (Sun Protector Factor, або коефіцієнт захисту від сонця).
Такі засоби захищають від:
- почервоніння;
- опіків від сонячних променів;
- появи зморшок;
- передчасного старіння;
- захворювань шкіри (в тому числі онкологічних).
На відміну від спеціальних кремів від засмаги, такі засоби здатні захищати шкіру не тільки від сонячних променів, але і негативного впливу атмосферних забруднень. Вони створюють невидимий шар, що фільтрує забруднення і випромінювання, що потрапляють на шкіру. Це стосується і УФ-променів.
Серед пропонованих засобів найчастіше застосовуються:
- шампуні, бальзами та маски для волосся;
- лосьйони для тіла;
- база для макіяжу;
- крем для рук і обличчя.
Щоб купити косметику в звичайному магазині або на інтернет-ресурсі, максимально відповідну для захисту, потрібно врахувати всі умови. Ще потрібно з’ясувати тип шкіри і реакцію організму на складові.
Як правильно підібрати сонцезахисний крем
Існують різні захисні креми:
- Фізичні (які відображають ультрафіолет);
- Хімічні (поглинають і трансформують ультрафіолет).
Також потрібно визначити власний фенотип, тобто здатність чинити опір ультрафіолету.
Але в перші дні відпустки або з початком погожих днів не варто виходити на вулицю, не використовуючи крем з фактором SPR-50 і більше. Також потрібно враховувати, що світлошкірим захист потрібно сильніше, ніж тим, хто смаглявий від природи.
Надалі рівень захисту для світлошкірих рекомендується знизити до SPF-30, а для смаглявих брюнеток цілком можна обмежитися фактором SPF-15.
Крім кремів для тіла, не варто забувати ще й про захисну косметику. Допоможуть такі засоби з УФ фактором, як:
- основа для макіяжу;
- туш для брів;
- гелі для брів;
- губна помада;
- креми для зони навколо очей.
Наносити захисну косметику потрібно за 20-30 хвилин до виходу з дому. Обробити потрібно кожну ділянку тіла, тільки так вдасться уникнути неприємних наслідків.