Перед судом постане командир роти, який за 40 тисяч гривень забезпечував статус учасника бойових дій у російсько-українській війні

Поділитися

Слідчі ДБР завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт стосовно командира роти однієї із військових частин на Дніпропетровщині, який торгував статусом учасника бойових дій.

Встановлено, що командир роти пропонував «послуги» військовослужбовцям, які не брали участі у бойових діях на Сході України. За гроші він обіцяв домовитися з керівництвом частини для оформлення документів про перебування на передовій.

Слідчі ДБР задокументували факт такої «допомоги» солдату. Командир приховав від керівництва, що підлеглий не відбув до зони проведення операції Об’єднаних сил, а поїхав додому. За це солдат заплатив командиру 40 тис. гривень.

Військовий обвинувачується в обіцянці здійснити вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, в одержанні неправомірної вигоди, а також у неприпиненні кримінального правопорушення (ч. 2 ст. 369-2, ч. 3 ст. 426 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Дніпропетровська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Південного регіону, оперативний супровід – СБУ.

Слідчі ДБР у межах окремого кримінального провадження нададуть правову оцінку діям іншим військовослужбовців, у тому числі керівництву частини, в якій торгували посвідченнями учасника бойових дій.

Фермер замовив убивство фермера за 40 тисяч доларів

Вчительку з Тернопільщини визнали найкращою вчителькою фізкультури 2021