У Тернополі відкрили кімнату кризового реагування для осіб, які постраждали від домашнього насильства

Поділитися


UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні та представники Тернопільської міської ради відкрили кімнату кризового реагування для осіб, які постраждали від домашнього насильства. Кризову кімнату було відкрито в рамках проєкту
“Трамплін до рівності”, який реалізує Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) за фінансової підтримки Швеції та за сприяння Офісу Віцепрем’єрки з питань європеської та євроатлантичної інтеграції.

Кризова кімната одночасно може приймати до шести постраждалих. Тут жінкам та дітям гарантується безпека, надається цілодобова підтримка фахівців і допомога у пошуку альтернативного постійного житла. У кімнаті кризового реагування можна отримати прихисток на період від 10 до 20 днів, надалі персонал кімнати перенаправить їх до інших надавачів послуг у сфері домашнього насильства: соціальних служб, медичних та юридичних установ.

“Відкриття кризової кімнати у Тернополі зміцнить систему протидії та запобігання гендерно зумовленому та домашньому насильству, яку активно розбудовує місто. Ми бачимо, як місто реагує на випадки насильства, та підтримуємо зусилля громади у напрямку протидії гендерно зумовленому насильству”, заявив Хайме Надаль, голова Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

Кризові кімнати відповідають всім санітарно-гігієнічним нормам, мають кухню та все необхідне для тимчасового проживання, а також пристосовані для перебування осіб з інвалідністю.

Місцезнаходження кризових кімнат не розголошується з метою безпеки. Щоб потрапити до них, постраждалим від насильства необхідно звернутися до поліції або соціальних служб. 

“Для міста є надзвичайно важливим, щоб постраждалі громадяни отримували належну психологічну, медичну та соціальну допомогу, а також, при потребі, мали надійне місце для безпечного тимчасового прихистку від кривдників. Вдячний нашим партнерам за підтримку та супровід проєкту та спільне успішне відкриття кризової кімнати”, зазначив Сергій Надал, міський голова Тернополя. 

Гості урочистого відкриття взяли участь у обговоренні основних напрямків роботи новоствореної спеціалізованої служби для постраждалих та шляхів підвищення ефективності співпраці всіх суб’єктів на місцевому рівні щодо надання якісних послуг у сфері з протидії та запобігання домашньому та гендерно зумовленому насильству. 

Додаткова інформація:

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: https://ukraine.unfpa.org/  Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

Проєкт “Трамплін до рівності”, що фінансується Швецією, спрямований на зміну соціальних норм та відмову від гендерних стереотипів в освіті, на роботі, вдома, у житті громади та створення сприятливого середовища, а також зростання суспільного попиту на просування рівних прав та можливостей для жінок та чоловіків в Україні. Дізнатись більше про проєкт https://www.youtube.com/watch?v=wdm1eKAVnB4 

31 жовтня у Теребовлі оберуть мера, який буде керувати цілою громадою

Як підібрати меблі для кафе та ресторанів: на що звернути увагу при виборі меблів