До Дня Гідності та Свободи відкрилася виставка картин “Революційний вернісаж”

Поділитися

Виставку картин Ігоря Зозулі, на яких зображено сюжети Помаранчевої революції та Революції Гідності, відкрили у Музеї Івана Гончара. Загалом представлено 27 мальованих олією полотен. Митець був учасником обох революцій і спеціально приїздив до Києва з Вінниччини.

Ігор Зозуля принципово не зображував на полотнах політиків, натомість сфокусувався на протестувальниках. Саме у них, певен художник, рушійна сила будь-яких революцій і змін в Україні. Про це свідчать і назви картин: “Народ – велика сила України”, “Чаю всім вистачить”, “Хлопці трохи змерзли. Грілись біля бочки”, “Закохані на Майдані”, “Українці пишуть лист”.

“Я проста людина, ріс у селі, батько малював. Я міг створювати пейзажі все життя, натомість випало писати революції, став художником-революціонером. Але як інакше? Це наша історія, наша пам’ять, це треба писати”, – розповідає про полотна автор Ігор Зозуля. 

Мистецький простір зали символічно розділили навпіл: одна частина присвячена картинам періоду Помаранчевої революції, навпроти – полотна часів Євромайдану.

“Серія представлених творів Ігоря Зозулі – своєрідне емоційне занурення у стихію Помаранчевої революції та Революції Гідності. Митець малював з натури рушійну силу протестів – український народ, фокусуючись на типажах людей, знакових місцях, символічних атрибутах, особливостях побуту наметового містечка. Щиро і без зайвого антуражу намагався передати могутній дух гідного суспільства, спраглого справедливості, свободи, процвітання, готового захищати рідну землю, традиції, самобутність. Цю виставку розгорнули у межах нашої програми заходів до Дня Гідності та Свободи саме в Музеї Івана Гончара, який відстоював цінності українців іще в умовах тоталітарного режиму, активно підтримував Майдан і стояв біля витоків створення Національного музею Революції Гідності”, – зазначив Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

Генеральний директор Музею Івана Гончара, Петро Гончар пояснив важливість подібних виставок і їхню доцільність у НЦНК “Музей Івана Гончара”:

“Подібні твори мистецтва ми зазвичай називаємо наївом. Такі художники малюють, бо не можуть не малювати, у цьому їхній талант і самобутність. У картинах Ігоря Зозулі ми бачимо відображення того, що відбувалося на цих двох Майданах, і це важливо, адже зберігає живу пам’ять. Ми на Майдані прореагували на ситуацію і пішли далі, а на полотнах це залишилося, наша реакція тепер зафіксована в матерії. Я радий, що ця виставка презентується в Музеї Івана Гончара”.

“Ці картини подібні на дійсність. Я подивилася на них і відчула, ніби стою на Майдані, серед цього народу. Найбільше сподобалась картина “Народ – велика сила”,  – ділиться враженнями відвідувачка виставки Наталія Бойків, дружина Героя Небесної Сотні Володимира Бойківа.

Усі охочі зможуть безкоштовно відвідати виставку “Революційний вернісаж” до 18 грудня. Працює зала з вівторка по неділю з 10.00 до 17.30.

Просимо відвідувачів виставки дотримуватися чинних карантинних вимог, а саме мати при собі сертифікат щодо вакцинації від COVID-19 або негативний ПЛР-тест, зроблений не більш ніж за 72 години до відвідування виставки, вдягати маску, яка закриває ніс та рот, дотримуватись соціальної дистанції.

На майдані Незалежності відкриють унікальну виставку-комікс “Мальована історія Майдану”

Розпочинається обласний дитячий  конкурс малюнка до Дня Святого Миколая