Платники податків заплатили медикам Тернопільщини 9,8 мільйонів гривень за вакцинацію від Платники податків заплатили медикам Тернопільщини 9,8 мільйонів гривень за вакцинацію від коронавірусу

Поділитися

Платники податків заплатили медикам Тернопільщини 9,8 мільйонів гривень за вакцинацію від Платники податків заплатили медикам Тернопільщини 9,8 мільйонів гривень за вакцинацію від коронавірусу, третину суми отримав медзаклад-лідер третину суми отримав медзаклад-лідер

У 38 медичних закладах Тернопільської області можна отримати щеплення від коронавірусу. Саме ці медзаклади мають відповідний договір з НСЗУ. Всі вакцини від коронавірусу в Україні безоплатні для пацієнта, послуги з вакцинації — також. Як знайти пункти вакцинації, в яких можна щепитися та на які послуги лікарів можна розраховувати? 

Наразі у Тернопільській області 38 медичних закладів мають угоди з НСЗУ на проведення вакцинації проти COVID-19. У цих закладах пацієнт може отримати свою безоплатну дозу вакцини. Послуги з вакцинації також безоплатні для пацієнта. 

 

Усього з початку вакцинальної кампанії від коронавірусу Національна служба здоров’я виплатила понад 9,8 млн грн закладам Тернопільщини за проведення щеплення.

 

Жителям Тернополя доступні послуги і мобільних бригад з вакцинації — щеплення маломобільних громадян та колективів від 50 людей. 

 

Вони отримують оплату за фактичну кількість провакцинованих осіб: 25 грн — за першу дозу введеної вакцини і 60 грн — за другу. Інформацію про вакцинацію медики вносять до електронної системи охорони здоров’я і тільки на підставі цієї інформації НСЗУ платить закладам.

 

“У Тернопільській області обидві дози протиковідної вакцини отримали 165 тисяч людей, одну дозу — 243 тисячі. До речі, Тернопільський центр первинної медико-санітарної допомоги — національний лідер за виплатами від НСЗУ за проведення вакцинації, він отримав за це понад 3 млн грн.

Сподіваюся, кожен житель Тернопільщини якомога швидше знайде найближчий пункт вакцинації й отримає своє безоплатне щеплення”, — наголосила директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.

 

Як має проходити щеплення від коронавірусу та де його можна зробити? 

 

Медичні заклади, які укладають договір на вакцинацію проти COVID-19, зобов’язуються працювати так:

  1. Для початку медичні працівники повинні поінформувати вас щодо процедури вакцинації та отримати інформовану згоду — документ, який кожен підписує перед щепленням.
  2. Лікар має вас опитати, щоб виявити протипоказання, з’ясувати схильність до алергій.
  3. Після цього вам розкажуть про подальші дії та можливі побічні реакції.
  4. Лише тоді можна безпосередньо провести вакцинацію з дотриманням вимог інфекційної безпеки.
  5. Протягом 30 хвилин після щеплення за вами мають спостерігають, щоб зафіксувати несприятливі події після імунізації в разі їх виявлення.
  6. Факт вакцинації реєструють в електронній медичній картці пацієнта.
  7. Якщо вакцина дводозова, медпрацівники повідомляють пацієнту час і місце наступного щеплення, у разі потреби допомагають із реєстрацією на наступний візит.
  8. Якщо раптом у пацієнта виникає невідкладний стан у процесі вакцинації, йому надають першу медичну допомогу і викликають швидку.

 

Наголошуємо, що відсутність декларації з сімейним лікарем конкретного медичного закладу або її відсутність узагалі не є підставою для того, щоб людині відмовили у вакцинації від COVID-19. 

 

Щоб зробити щеплення, необхідно записатися. Знайти перелік пунктів щеплень можна на сайті vaccination.covid19.gov.ua

 

Мобільні бригади з імунізації вакцинують організовані колективи із більше ніж 50 людьми та маломобільних громадян. На колективне щеплення записує людей роботодавець. Маломобільні громадяни можуть звернутися до контакт-центру за номером 0 800 60 20 19. 

 

Якщо вам не вдається записатися на вакцинацію самостійно, звертайтеся до контакт-центру Міністерства охорони здоров’я за номером 0 800 60 20 19.

Решили зарегистрироваться в букмекерской конторе? Сделайте это с выгодой

Чи потрібно закривати дзеркала в домі, де є померлий?