Стали відомі імена лауреатів Шевченківська премія-2022

Поділитися

9 березня Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив переможців. Указ про нагордження вийшов на сайті Президента України.

У номінації “Літературознавство і мистецтвознавство” переміг Григорій Грабович з циклом статей “Переосмислючи Павла Тичину – переосмислюючи український модернізм”.

У номінації “Література” за роман “Доця” премію отримала Тамара Горіха Зерня

У номінації “Візуальне мистецтво” премію отримав митець Микита Кадан з персональною виставкою “Камінь б’є камінь” та Тіберій Сільваші за інсталяцію “Крила”.

У номінації “Журналістика, публіцистика” переміг Микола Рябчук за книгу “Лексикон націоналіста та інші есеї”.

У номінації “Театральне мистецтво” премію отримала Тамара Трунова, Наталка Ворожбит, Юрій Ларіонов, Андрій Ісаєнко та Валерія Ходос за виставу “Погані дороги” Київського академічного театру драмі і комедії на лівому березі Дніпра.
У номінації “Кіномистецтво” перемогла режисерка Катерина Горностай з фільмом “Стоп-Земля”.

Шевченківська премія — найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Премію вручають із 1961 року до Дня народження Тараса Шевченка (9 березня).

Конкурс премії складається з трьох турів, на кожному етапі списки номінантів скорочуються. У третьому турі визначаються переможці, яких оголошують 9 березня. Розмір премії в 2022 році становить 397 тисяч гривень.

Премія має сім номінацій: література, музичне мистецтво, театральне мистецтво, кіномистецтво, візуальне мистецтво, публіцистика та журналістика, літературознавство та мистецтвознавство.

6 березня кремлівські окупанти здійснили кілька авіа ударів ракетами по житлових будинках у Коростені та Овручі, що на Житомирщині

0

Українські воїни розбомбили танкову групу московських окупантів