Що насправді ховається за образою та як правильно на неї реагувати

Поділитися

Про те, чому образа насправді не просто образа…

Якщо ми примудримося знайти людину, яка ніколи не потрапляла в словесну суперечку, де її ображали і всіляко намагалися зачепити, то нам дадуть якусь супер унікальну премію. Тому що таких людей просто не існує в природі.

Кожен із нас потрапляв у такий переділ і ще не раз потрапить. І щоб не віддавати туди свою енергію, не вибухати і не плакати потім удома в подушку від образи, краще відразу навчити себе правильно і грамотно в таких пригодах існувати, забираючи головну потребу.

По-перше, почнемо з того, що жодна людина, якій на тебе абсолютно байдуже, не полізе з тобою в ці переговори та якісь там докази. Виключено.

Ми лаємося і починаємо словесну боротьбу тільки з тими, хто нам дорогий, цікавий чи дуже дратує. А дратує він нас теж не просто так, а тому, що у нього є те, чого немає у нас самих. Або в нього є те, що ми самі від себе ховаємо у собі, боячись розкрити, визнати чи пустити у справу.

Невеликі приклади на пальцях.

Чому дружина може кричати на чоловіка, що він її не любить і взагалі нічого з себе не являє?

Фішка в тому, що він і не повинен представляти собою те, чого представляти не може. Він такий, який є. Вона його вибирала таким і чудово бачила, що за фрукт поруч із нею.

Тепер вона раптом вирішила, що він нічого з себе не представляє.

Не справа в тому, що це вона з себе нічого не являє і зовсім не любить, але намагається сховати це в криках іншій людині?

Як би вона вирахувала, що він не любить і не уявляє себе, якби сама про це добре не знала?

І почала б вона на нього кричати, що він нічого з себе не являє, якби по правді його любила, сама б із себе щось являла і розуміла, що зараз у нього такий період: можливо, що людина у зв’язку з кризою стала менше заробляти, просто втомилася або не може стрибнути вище голови.

Справа в тому, що саме чоловік хоч щось із себе являє: старається, намагається, терпить її характер і любить, зрештою, раз досі поряд. А ось до жінки запитання: якщо він такий поганий, чого ж вона не йде? Навіщо такі жертви? І чи вміє вона кохати?

Чи стала б людина говорити іншій, що вона страшна і негарна, якби її не турбувала власна краса і не лякала невпевненість у собі?

Чи почув би хтось від розумної людини на адресу іншого, що він повний дурень? Та розумна людина у житті собі такого не дозволить. Навіщо їй це робити? Таке кричатиме той, кому не вистачає якихось знань, той, хто не тримає суперечки та свої емоції під контролем, і дуже хоче хоч таким чином приструнити опонента.

Відчуваєш?

Зараз розкрию цей секрет.

Наступного разу, коли тебе ображатимуть і говоритимуть гидоти, які тобі дуже неприємні, пам’ятай одну річ:

У будь-якій образі міститься 50% компліменту.

Усвідомивши це, ти не сперечатимешся в порожнечу, так сильно рефлексувати і переживати, бо ти зрозумієш, у чому справді зерно розбрату і цього жахливого моменту. У тебе з’явиться інструмент, який допоможе тобі спокійно це пережити.

Зачеплять за зовнішністю, отже, навпроти людина, яка сама від себе не в захваті. Пошкодуй її внутрішньо і зрозумій, що їй дуже і дуже важко з цим жити. Нещаслива людина.

Зачеплять тебе за знаннями якимось, значить, навпроти людина, яка бачить у тобі розуміючого і явно не дурного, просто інших аргументів немає і можливості вести діалоги. Зупинися, стань ще розумнішим – зроби глибокий вдих і перенеси суперечку на інший час, а ще краще – погодься з усім, посміхаючись у всі зуби. Це буде феєрично. Запевняю.

Зачеплять тебе за невміння господарювати і кажуть, що ти нечупара і ледащо? Значить поряд людина, яка не може дозволити собі відпочинок, розслаблення і життя без цієї педантичності і метушливості. Така людина ніби постійно чекає в гості Ревізора, який прийде перевіряти пилюку на шафах і дасть палицею по голові, якщо раптом виявить немиті тарілки. А ти нікого не чекаєш. У тебе сьогодні вихідний. Ти любиш себе і можеш дозволити собі не бути ідеальною людиною. Це круто.

Аналізуй такі діалоги об’єктивно. Не впадай в анабіоз, сльози та захисну реакцію. Забирай з них м’якоть та сік.

Дізнавайся про свої фішки та сильні сторони. Бережи їх і цінуй. І не витрачай свої нервові клітини.

Джерело

СБУ викрила кримінальних авторитетів з рф, які намагалися вступити до добровольчих батальйонів

Відомі прикарпатські художники створили картину під час зйомок нового кліпу T.HUTSULS «Хвилями»