Як створити та просувати телеграм-канал?

Поділитися

Соцмережі перетворилися в мультифункціональний продукт: Instagram — вийшов за рамки простого сервісу для постінгу фото, а листування і корисні пости в Facebook губляться в горах реклами, коментарів і подій. Поки одні користувачі пробираються крізь джунглі з зайвої інформації, інші — отримують повідомлення з корисними матеріалами в Telegram.
Органічні охоплення в Facebook становлять всього 7-10%. Безкоштовних способів збільшення охоплення постів майже немає, тому без додаткової реклами не обійтися. Користувачі Telegram отримують контент в якості звичайних повідомлень, які нікуди не пропадають: навіть якщо канал не відкривати місяць — там збережеться хронологія постів. Охоплення постів Telegram становить 60-80%.
Мессенджер мінімалістичний, і легко налаштовується під користувачів. У каналах можна вимкнути повідомлення, щоб вони не відволікали від важливих справ, і перечитувати публікації в хронологічному порядку (у випадку з Facebook вам доведеться неабияк постаратися, щоб знайти вчорашньої пост) коли вам зручно.
Успіх вашого телеграм-каналу залежить від двох речей: контента і методу просування. Давайте розбиратися по порядку.

Крок №1: створення контент-плану

Telegram-канал підійде не для всіх бізнесів. Канал варто створювати, якщо вам є що сказати, ви готові ділитися кейсами, порадами і подробицями свого успіху. Якщо ваш контент не унікальний, а пости дублюються з Facebook і Instagram, — підписників буде складно залучити (навіть з хорошою рекламою).

Вимоги до контенту в telegram-каналі

У Telegram вимоги до контенту високі, тому звичний копіпаст не працює. Але навіть хороший і унікальний текст, цікава подача і міркування на цікаві для користувачів питання — це далеко не все, що потрібно для телеграм-каналу. Визначте користь контенту для читачів. Якщо пости загального характеру і не допомагають вирішити проблеми підписників, — канал не стане популярним.
Наприклад, якщо користувачеві цікавий бодібілдинг, вправи і дієти, він підпишеться на телеграм-канал про це. Якщо каналів кілька, вони схожі, але їх контент унікальний — користувач стане читачем двох каналів. А ось якщо ви будете дублювати контент своїх конкурентів, навряд чи це когось зацікавить.

Використовуйте вбудований редактор Telegraph

Якщо ви пишете довгі пости — постарайтеся зробити так, щоб вони були читабельні. Для цього в Telegram є мінімалістичний вбудований редактор, який допоможе зробити ваш лонгрід легким для читання і сприйняття.
У редакторі Telegraph ви зможете:

 • підсвічувати важливі моменти тексту (за допомогою курсиву і жирного шрифту);
 • прикріплювати до постів картинки, гифки і відео (кількість файлів не обмежена);
 • забезпечити зручне прочитання вашого контенту користувачам Telegram і тим, у кого є посилання на пост;
 • писати тексти будь-якого обсягу (якщо ви публікуєте звичайний пост — там обмеження в 3 тисячі символів).

Кількість постів

Якщо ви робите 1 пост в місяць — про канал швидко забудуть, якщо 20 постів в день — дуже настирливо і почнеться відписка. Розробіть контент-план з урахуванням 1-3 постів в день. Можна (як і в Instagram) налаштувати сервіс відкладеного постінгу.
У нашій компанії стратегія для телеграм-каналу включає:

 • публікацію постів — раз на три дні;
 • чергування постів (новини про інтернет-маркетингу, корисні кейси для підписників статті з нашого блогу, добірки корисних матеріалів про інтернет-маркетингу).

Практика показує, що постинг на вихідних може бути причиною відписок від каналу, тому плануйте менше постів або налаштуйте публікацію контенту без повідомлення користувачів.

Час постингу

Telegram — НЕ Instagram. У мессенджері не потрібно вгадувати вдалий час для постінгу, щоб отримати максимальне охоплення. Пам’ятайте, що тут пости не губляться в стрічці. Скільки б ви не вибирали час постингу, користувачі все одно будуть читати контент коли це зручно.

Чат-боти

Чат-боти допоможуть виділити канал на тлі конкурентів і спростять ведення каналу.
Ось кілька корисних ботів:

 • ControllerBot (дозволяє форматувати пости, налаштувати відкладену публікацію, прикріплювати зображення до постів, дивитися статистику переглядів за місяць);
 • LivegramBot (дозволяє користувачам коментувати публікації);
 • @Telegraph (бот з більш розширеним функціоналом для вбудованого редактора Telegraph);
 • PollBot (знадобиться для створення опитувань і зворотного зв’язку з аудиторією);
 • Channels talBot (дозволяє моніторити кількість підписок і відписок).

До речі, є безліч спеціальних каталогів, в яких зібрані добірки з каналами і ботами. Ось кілька з них: Каталог TelegramVIP каталогtgcatadd-groups,protelegram.

Порада. Користувачі Телеграма цінують швидкість і зручність перегляду контенту, тому не намагайтеся їх схиляти до переходів на інші ресурси. Якщо ж посилання є — пишіть максимум корисної інформації в підводці.

Оформлення каналу і постів

Перше, що кидається в очі при перегляді каналу — логотип і назва. З цього і варто почати створення каналу для вашого бізнесу. У більшості випадків, канали називають, як і компанію. Тут можна експериментувати: пам’ятайте, люди читають контент створений користувачем, а не компанією. Тому можна і потрібно розвивати особистісний бренд.
Всі пости на каналі потрібно оформляти в одному стилі. Цінний матеріал це добре, але якщо витриманий стиль — це ще краще. Ми рекомендуємо дотримуватися:

 • однакових кольорів для оформлення інфографіки та схем;
 • однакових фільтрів для фотографій;
 • єдиної ідеї і тематики постів (якщо в каналі про бодібілдинг з’являються пости про настільний теніс — це погано. Пам’ятайте, що вашій аудиторії не цікавий теніс: вони люблять займатися в спортзалі і набирати м’язову масу);
 • єдиного стилю написання постів (деякі підписники цінують не тільки інформативність постів, але і подачу матеріалу);
 • публікацій лонгрідов через редактор Telegraph.

Крок №2: залучення аудиторії

Для створення каналу в Телеграма потрібно 5 хвилин, а ось залучення користувачів — більш тривалий процес. Існує безліч платних і безкоштовних інструментів для залучення аудиторії.

Починайте просування, коли на каналі є маленька аудиторія і 10-15 постів (погодьтеся, підписуватися на голий канал ніхто не стане).

Безкоштовні способи залучення підписників

Перші пару тисяч підписників цілком реально залучити безкоштовно. Таких варіантів просування telegram-каналу безліч:

  • можна почати з простого: примусово додати в канал ваших близьких і знайомих (у адміністратора каналу є такі можливості). Врахуйте, що малознайомі вам люди можуть відразу описати чи навіть поскаржитися на канал;
  • розкажіть про ваш канал в інших соцмережах (також можна попросити ваших знайомих розповісти про канал на своїх сторінках Facebook, Instagram);
  • домовленості про взаємопіар з каналами вашої ніші. На практиці це виглядає так: ви робите в каналі пост про них, а вони — про вас. Таким чином ви ділитеся аудиторією один з одним (деякі власники каналів не люблять ділитися своїми підписниками, так що взаємний піар актуальний не завжди). Ще можна проводити взаємопіар відразу з декількома організаціями і згадувати їх в одному пості;
  • використовуйте канали для каналів (наприклад,  telegram.tokar.ua). Вони публікують кращі канали, показують їх рейтинг, кількість підписників і тематику. Користувачеві зручно вибирати канали за інтересами. Ви можете опублікувати свій канал на таких майданчиках (умови для публікації можуть бути різні: одні публікують за гроші, інші — безкоштовно або на умовах взаємопіара);
  • якщо ви публічна людина, можна рекламувати свій канал під час виступів (далі працює сарафанне радіо);
  • влаштовуйте на каналі конкурси та giveaway.

Платне просування
Платне просування працює ефективніше безкоштовного, але якщо у вас погано налаштована таргетована реклама, подача тексту не цікава і написані вони погано — зростання підписників буде повільним. Бажано рекламувати канал у своїй ніші, в спільнотах з великою кількістю учасників.
Кращі методи просування:

Домовитися і оплатити рекламу в інших telegram-каналах. Вартість реклами залежить від популярності каналу, з яким ви домовитеся про співпрацю. Ціна одного рекламного поста може бути 15-100 $ або навіть 1000 $;
Співпрацювати з популярними YouTube і Instagram-блогерами. В середньому ціна реклами варіюється від 15 до 200 $. Ефективність такої реклами нижча, ніж при розміщенні поста в популярних каналах. Краще співпрацювати з блогерами вашої цільової аудиторії (навіть якщо у них невелика аудиторія), ніж з тими, у кого мільйони підписників, але з іншими інтересами;
Налаштувати таргетовану рекламу в Facebook і Instagram. В середньому один підписник обійдеться до 5 грн, тільки ефективність методу може бути ще нижча, ніж реклама у блогерів.
Розкрутка телеграм-каналу — тривалий і індивідуальний процес. Ваш бюджет може становити 200 $, а може 2000 $. Все залежить від ваших цілей і ніші бізнесу чи політичної платформи, повідомляє ideadigital

Канал можна використовувати як майданчик для додаткового заробітку, але це більше актуально для блогинга. Для вашого бренду — це залучення цільової аудиторії і взаємодія з нею.

Замість висновків
Хороший telegram-канал для бізнесу — ще одне джерело для збільшення трафіку і довіри до бренду, залучення цільової аудиторії і вашого становлення як лідера думок в своїй ніші.
Ми рекомендуємо створити Telegram-канал, якщо вам є що розповісти цільової аудиторії. Пам’ятайте, в месенджері немає випадкових підписок, тому кількість переглядів постів залежить від якості і унікальності вашого контенту.

Повчальна історія про те, наскільки важливо цінувати працю інших людей

Кримський художник Богдан Зіза написав листа із незаконного ув’язнення