44% українців підтримують ідею святкувати Різдво 25 грудня

Поділитися

Соціологічною групою «Рейтинг» в рамках Дев’ятнадцятого загальнонаціонального опитування в умовах війни 20-21 листопада 2022 року проведено дослідження щодо ставлення українців до ідеї перенесення дати святкування Різдва.
За останній рік дещо зросла кількість тих, хто святкує Різдво лише 25 грудня (з 4% до 11%), та тих, хто відзначає його в обидві дати (з 18% до 25%). Більше половини (55%) будуть святкувати Різдво 7 січня (у 2021 – 71%). 8% взагалі не святкують Різдво (найбільше таких серед молоді, мешканців півдня та столиці).
Частіше про подвійне святкування Різдва, або ж святкування лише 25 грудня говорили мешканці заходу, Києва, молодші опитані та греко-католики.

Також за рік значно побільшало тих, хто підтримує ідею перенесення святкування Різдва на 25 грудня: з 26% до 44%. Проти такої ідеї – 31% (у 2021 – 58%). Ще 23% зазначили, що їм байдуже це питання і 2% – не змогли відповісти. Найбільше прихильників ідеї перенесення Різдва серед мешканців заходу і Києва: більше половини підтримують цю ідею. Серед жителів центру відносна більшість (44%) також не проти цієї ініціативи. Окрім того спостерігається значна підтримка ідеї перенесення святкування Різдва серед греко-католиків. Серед прихожан ПЦУ – таких майже половина (46%), при цьому третина з них проти такої ідеї. Натомість серед мешканців півдня та сходу відносна більшість не підтримують ідею перенесення дати святкування Різдва. У віковому розрізі найбільше суперечностей спостерігається у старшій та середній вікових групах, де відносна більшість (більше 40%) підтримують ідею з перенесенням дати, водночас також значна кількість (не менше третини) – проти. Серед молоді третина – за перенесення, третина – проти, і ще стільки зазначили, що їм це байдуже.

Методологія

o Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій
Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок.
Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України
o Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення
o Вибіркова сукупність: 1000 респондентів
o Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів
o Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%
o Терміни проведення: 20-21 листопада 2022 р.

10 причин, чому краще розлучитися, ніж жити в нещасливому шлюбі

Окупанти продовжують нищити Ханський палац у Бахчисараї