Постраждалі від війни школи можуть отримати 700 тисяч грн на відновлення

Поділитися

700 тисяч грн на ремонт та впровадження нових освітніх стратегій отримають дві українські школи. На конкурс можуть подаватися заклади освіти, які зазнали ушкоджень під час окупації і ті, які стали прихистками для ВПО від весни 2022 року. У цих школах має проводитися освітній процес в очному чи змішаному форматі.

Від бомбардувань та обстрілів станом на січень 2023 року, за даними МОН, зруйновано 3045 закладів освіти – це більше 15 % від їхньої загальної кількості в країні. На постраждалих внаслідок російської агресії територіях доступ дітей до освіти є справжнім викликом, особливо у сільській місцевості, де школи часто є осередками громади і єдиним місцем соціалізації дітей. Зруйновані школи не повернути, варто створити нові та кращі.

Організатори проєкту «Змінитися за 7 місяців», громадська організація EdCamp Ukraine, запропонують переможцям пройти пілотну громадську акредитацію – незалежний аудит закладів загальної середньої освіти, процедура якого має бути затверджена МОН найближчим часом. Вона є альтернативою інституційному аудиту. EdCamp Ukraine – перші з громадського сектору, хто пілотуватиме її та сприятиме тому, аби вже з вересня в оновлених освітніх просторах переможці імплементували нові освітні підходи щодо соціально-емоційного та етичного навчання, недискримінації, інклюзії та протимінної безпеки.

«Ми відберемо школи, які постраждали від повномасштабного вторгнення росії на територію України. Передусім, це дві категорії закладів освіти: з деокупованих територій або близькі до зони конфлікту та ті, які приймали внутрішньо переміщених осіб, виконували гуманітарну місію тощо. Ми віримо, що всі школи потребують переосмислення шкільного простору. Це фінансування – тільки початок перетворень. А тому хочемо разом зі шкільним колективом напрацювати рішення, пропрацювати певну стратегію розвитку. Наша мета – показати школам, у яких аспектах їм критично важливо змінитися, і запропонувати такі зміни. Крім того, у рамках проєкту ми напрацюємо і опишемо модель перевтілень, яку зможуть використовувати всі зацікавлені в цьому українські школи», – зазначає Олександр Елькін, голова ради ГО EdCamp Ukraine, член Консультативної ради з питань сприяння розвитку системи загальної середньої освіти при Президентові України

Відтак залучення громадськості до трансформації розвантажить вчительство та допоможе школам стати справжніми просторами стійкості як зовнішньо (через ремонт закладу освіти), так і внутрішньо (через підвищення кваліфікації всієї «освітньої родини»).

Конкурсний відбір триватиме до 12 лютого включно. Після голосування фахового кола і освітянської спільноти 23 лютого буде оголошено двох фіналістів. Взяти участь у конкурсній програміhttps://bit.ly/applychangein7months 

Проєкт «Змінитися за 7 місяців» реалізується EdCamp Ukraine за підтримки Save the Children International в Україні та EduCannotWait #ECW.

Широкий ассортимент игровых автоматов для игры на деньги в клубе

Сейран Кадиров: пам’ять про захисників України