Поетеса, силу слова якої порівнюють з поезією Лесі Українки, присвятила своє коротке життя боротьбі за незалежність України. У жовтні 1941 року в надії на національне визволення й відродження самостійної України Олена Теліга у складі Похідної групи ОУН прибула до окупованого німцями Києва. Тут вона очолила Спілку українських письменників, редагувала літературно-мистецький журнал «Літаври», організувала пункт харчування для киян, які залишилися в окупації і потерпали від голоду.
![](https://provse.te.ua/wp-content/uploads/2023/02/yla-150x150.jpg)
Розвідка Естонії: рашка запускає повітряні кулі над Україною для виявлення систем ППО і виснаження запасу боєприпасів
![](https://provse.te.ua/wp-content/uploads/2023/02/22339548_518297608545345_1773893529568183965_o-150x150.jpg)