Розвідка Естонії: рашка запускає повітряні кулі над Україною для виявлення систем ППО і виснаження запасу боєприпасів

Поділитися

Російські збройні сили почали використовувати метеозонди для отримання інформації про позиції українських засобів ППО. Про це заявив глава розвідувального центру Сил оборони Естонії Марго Гросберг, пише ERR.

“Цього тижня над Києвом вперше були виявлені метеозонди. Не знаю, чи дізналася Російська Федерація про таку можливість після новин про китайські аеростати. У будь-якому разі, Росія почала використовувати іншу тактику”, – сказав Гросберг. За його словами, основна мета аеростатів, що запускаються над Україною, – вимотати українську ППО: українським силам доводиться їх вистежувати і знищувати, оскільки невідомо, чи можуть вони нести якийсь вантаж. “Це, своєю чергою, виснажує запаси снарядів для систем протиповітряної оборони, і стомлює військових. Крім того, це розкриває позиції українських засобів ППО”, – пояснив Гросберг, повідомляє Європейська правда

До того ж вартість такого аеростата набагато нижча за ціну зенітної ракети. “Іншими словами, дуже дешевий і спритний прийом. Вони спостерігали, скільки часу це займе і якою буде реакція українських сил на цей маневр”, – зазначив він.

Відповідаючи на уточнювальне запитання, Гросберг пояснив, що аеростати, які запускаються російськими силами, є звичайними метеозондами, не оснащеними обладнанням для ведення розвідки, і не становлять військової загрози. “На збитих аеростатах були виявлені відбивачі, щоб радари протиповітряної оборони їх засікли, що є частиною тактики з вимотування українських засобів ППО”, – пояснив він.

Гросберг також вказав, що під час російського авіаудару по Львову в січні цього року було використано крилату ракету, виготовлену цього року.

“Після дослідження останків ракети Х-101 було встановлено, що її було виготовлено цього року. Це свідчить про те, що Росія досі має можливість виробляти такі ракети. На сьогоднішній день ми не знаємо і не можемо оцінити, чи то це накопичені перед війною запаси, які дають змогу виробляти такі ракети, чи то за цим стоять якісь інші нюанси”, – сказав він.

Чому людина, яка всім допомагає, в результаті виявляється винною

21 лютого у Бабиному Яру відбудеться вшанування пам’яті видатної поетеси і діячки ОУН Олени Теліги та її побратимів