Асоціація IT Ukraine обговорила з владою практичні аспекти бронювання

Поділитися

Асоціація IT Ukraine провела зустріч із представниками Міністерства цифрової трансформації, Міністерства економіки та Генерального штабу ЗСУ щодо реалізації прозорої та чіткої процедури бронювання працівників IT-індустрії.

Бронювання IT-спеціалістів, як представників критичної інфраструктури, суттєво підтримує стабільність роботи галузі. Завдяки цій можливості компанії зможуть виконувати взяті зобов’язання перед клієнтами та інвесторами, сплачувати податки до державного бюджету, таким чином підтримувати економічний фронт країни.

Асоціація IT Ukraine з перших днів війни ініціювала питання щодо критичної необхідності бронювання IT-спеціалістів. Ми долучилися до розробки нового Порядку бронювання, який нещодавно набрав чинності й продовжуємо надавати свої рекомендації по його удосконаленню. Пріоритет зараз – спільно з владою зробити процедуру максимально зрозумілою та прозорою, щоб IT-індустрія могла продовжувати свою роботу та заробляти кошти до бюджету України,

— виконавчий директор IT Ukraine Association Костянтин Васюк.

В результаті обговорень положень Порядку бронювання для ІТ-спеціалістів дискусійними для IT-індустрії залишаються такі питання:

  • критерії, за якими Мінцифри буде визнавати компанію такою, що має важливе значення для галузі національної економіки;
  • критерії, за якими Мінцифри буде визнавати свою юрисдикцію стосовно компанії, що подає до міністерства список працівників на бронювання;
  • можливості бронювання ІТ-спеціалістів, які надають компанії послуги як ФОП;
  • можливості бронювання гіг-спеціалістів;
  • запобігання можливої мобілізації військовозобов’язаних під час проходження процедури бронювання;

IT-фахівці є драйвером економіки країни, мають потужний інтелектуальний потенціал у відновленні країни. Нам важливо адаптувати процедуру бронювання та зробити її практичною, дотримуючись балансу між економічними та військовими потребами України,

— віце-президент Асоціації IT Ukraine з фінансово-правових питань Катерина Олійник.

Процедура перетину державного кордону для короткострокових відряджень представників IT-бізнесу й досі залишається невизначеною з точки зору реалізації. Однак це питання є критично важливим для підтримки ІТ-бізнесу: укладання нових контрактів, розширення поточних проєктів та залучення інвестицій.

Асоціація продовжує тісний діалог з владою та міжнародними організаціями для вирішення викликів воєнного часу, які постали перед IT-бізнесом.

З Порядком бронювання військовозобов‘язаних можна ознайомитись за посиланням.

Асоціація «IT Ukraine» — це найбільше національне профільне об’єднання ІТ-компаній, яке представляє інтереси понад 130 сервісних і продуктових IT-бізнесів та понад 85 тисяч спеціалістів в Україні.

За продуктами — до інтернету

Чому людина, яка всім допомагає, в результаті виявляється винною