Короткометражний фільм “Перший сніг” завоював одразу три нагороди на престижному Міжнародному кінофестивалі Focus у Лас-Вегасі

Поділитися

Короткометражний фільм «Перший сніг», який зняли студенти медіаосвітньої програми «Інтершкола», завоював одразу три нагороди на престижному Міжнародному кінофестивалі Focus у Лас-Вегасі (США).

Робота українських кінематографістів-початківців удостоєна трьох золотих нагород фестивалю Focus у номинаціях «Найкращий іноземний короткометражний фільм», «Найкращий режисер іноземного короткометражного фільму» та «Найкраща актриса іноземного короткометражного фільму». Раніше «Перший сніг» також був визнаний найкращим короткометражним фільмом на хорватському фестивалі Croatia Creators.

??????????

Короткометражка «Перший сніг» розповідає сумну історію дружби безпритульного собаки та дівчинки, що втратила родину через війну. За словами авторів стрічки, це «фільм про війну без війни».

«Картина насправді дуже зворушлива, – розповідає продюсер Руслан Полешук. – Ми розпочали її зйомки ще на початку січня 2022 року. Але вже тоді, ще до повномасштабного вторгнення, тема війни була дуже болючою для нас. Тому що деякі з авторів фільму –  режисер Антон Ситник, оператор Ольга Кононенко, а також виконавиця головної ролі – 13-річна Аделія Назарчук – переселенці з Донецька. Вони вже покидали свої домівки через війну. Але 24 лютого це сталося знову… Першу сцену короткометражного фільму ми знімали на новорічному ярмарку на Подолі на початку 2022 року. Однак війна завадила нам завершити картину так, як ми планували. Дознімали «Перший сніг», коли під Києвом уже не було боїв. Фінальну сцену ми зняли влітку в розбомбленій росіянами багатоповерхівці в місті Ірпені. Спочатку ми планували зовсім інший фінал, але після того, як почалася повномасштабна війна, ми переробили кінцівку під ті події, що зараз відбуваються в нашій країні».

До речі, ще один продюсер фільму, Сергій Колесніченко, вступив до лав ЗСУ і зараз захищає Україну на фронті.

Короткометражний фільм «Перший сніг» – дебют у кіно для всіх учасників знімальної команди. Ця картина – випускна робота студентів «Інтершколи» і створена на базі цієї медіаосвітньої програми. «Ми хочемо висловити подяку «Інтершколі» за те, що дали нам необхідні знання й допомагали зняти це кіно, за те, що викладачі й куратори консультували нас, підказували, як краще зробити», – додає Руслан Полешук.

Творча команда не зупиняється на досягнутому. Вони планують зняти повнометражний фільм на базі вдалого дебюту стрічки «Перший сніг». А також продовжують роботу в художньому кінематографі, зокрема – щодо висвітлення подій війни. Наприклад, продюсер Руслан Полещук організував фестиваль «Кінохроніки війни», який уперше пройшов восени 2022 року. Незважаючи на те, що фестиваль новий, кінематографісти з 30 країн проявили солідарність і надіслали для участі понад 130 фільмів на воєнну тематику.

Бажаємо творчій команді нових досягнень, а також – продовжувати тримати культурний фронт і успішно представляти Україну в усьому світі!

Короткометражний фільм «Перший сніг»

Історія про раптову дружбу, яка об’єднує в найскрутніші часи.

Створено на базі «Інтершколи».

Автори фільму:

Режисер – Антон Ситник.

Продюсери – Руслан Полешук, Сергій Колесніченко.

Сценарій – Ростислав Гарбар, Ольга Жидецька.

Оператори – Ольга Кононенко, Віктор Німич.

Звукорежисер – Олексій Голик.

Кожна українська дитина потребує психологічної підтримки. Спеціалісти закликають не нехтувати здоров’ям

Помер перший службовий собака тернопільських рятувальників: за час служби Бім врятував 19 людей