Українська греко-католицька церква переходить на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії (часу святкування Великодня)

Поділитися

З 1 вересня 2023 року Українська Греко-Католицька Церква в Україні переходить на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії (часу святкування Великодня). Відтепер церква святкуватиме Різдво 25 грудня

Це значить, що час святкування Великодня і пов’язаних з ним свят залишиться незмінним.

Про це, як передає пресслужба церкви, заявив керівник УГКЦ Святослав у прямому ефірі “Живого телебачення”, повідомляючи рішення Архиєрейського синоду УГКЦ в Україні щодо календарної реформи. Синод відбувся ще на початку лютого біля Львова.

Нам пояснили, що таким чином “взяли до уваги численні прохання віруючих та провели попередні консультації із духовенством та монашеством церкви про назрілу потребу реформи літургійного календаря УГКЦ в Україні”.

Це рішення передбачає:

  • УГКЦ в Україні перейде з 1 вересня за новим стилем (початок Індикту) 2023 року на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії (відрахування Великодня лишиться незмінним).
    • Для тих парафій чи поодиноких громад, які відчувають себе ще не готовими до такого кроку (за окремим благословенням єпархіального єпископа), залишити можливість літургійного життя за юліанським календарем на період до 2025 року.

“Виявилось, що підтримка реформи майже у кожній єпархії складала близько 90%”, – повідомив Святослав.

Ця реформа значить, що церква практично повністю переходить на новий Григоріанський календар і майже всі церковні свята тепер там будуть відзначати з більшістю інших християнських церков світу.

Таким чином, зокрема, Різдво УГКЦ буде відзначати 25 грудня, а не 7 січня. Так само інші свята змістяться на 13 днів – Покрова (1 жовтня), Водохреща (6 січня), Миколая (6 грудня) і так далі. Але це не стосуватиметься Великодня, повідомляє Бі-Бі-Сі

УГКЦ є третьою за чисельністю церквою України. Вона має кілька тисяч парафій та мільйони вірян по всій Україні. Територіально найбільше вірян у неї на заході України.

Згідно з опитуванням КМІС влітку 2022 року, 54% серед усіх респондентів зараховують себе саме до Православної церкви України. 4% ідентифікують себе з УПЦ Московського патріархату. Також ще 14% вважають себе просто православними, без конкретизації.

Атеїстами себе називають 10%, а греко-католиками 8%.

УГКЦ має православну духовну традицію, проте підпорядковується Папі Римському.

Раніше Православна церква України дозволила окремим парафіям за їхнім бажанням перейти на новий календар.

Предстоятелі двох церков навіть провели спеціальну зустріч 24 uhelyz 2022 hjre, на якій обговорили співпрацю та координацію руху до нового календаря.

Більшість православних церков світу живуть за новим календарем, а старим користувались церкви в Україні, моспархатна православна церква агента ФСБ Кіріла, Сербська і Грузинська.

Чому реформа половинчаста? Чому календарні зміни не торкнулися Великодня – дізнаємось вже незабаром. Як і те, чи буде УГКЦ святкувати Великодень разом з Римом чи зважатиме на якісь міфи і стереотипи віруючих? Чи в цьому буде наша особливість? Питань багато…

4

Відновлення водотоку до Придунайських озер приносить користь місцевим громадам

“Нема такого плану, щоб винищити всю молодь на Львівщині”,- каже начальник львівського ТЦК. Що скажете на це?