Висока довіра до президента Зеленського, рекордна підтримка НАТО та українці вирішуватимуть пріоритети відбудови

Поділитися

Всеукраїнське опитування Міжнародного республіканського інституту (МРІ) свідчить про стійку довіру до президента Зеленського, зростання підтримки членства в НАТО та впевненість, що Росія має заплатити за післявоєнну відбудову України.

Українці висловлюють рекордну підтримку щодо членства України в НАТО – 82%. Це на 10% більше порівняно з опитуванням у червні 2022 року і на 23% порівняно з даними за квітень 2022 року.

91% українців схвально оцінюють діяльність Президента Володимира Зеленського. 97% громадян вірять у перемогу у війні з Росією, а 74% вважають, що Україна збереже всі території в межах своїх міжнародно-визнаних кордонів станом на 1991 рік.

“Попри безперервні атаки Росії впродовж року повномасштабної війни, українці бачать майбутнє України позитивно і хочуть брати участь у процесах відбудови, – зазначає Майкл Дракмен, директор МРІ в Україні. – Саме громадяни та місцева влада зможуть знайти найкращі рішення щодо того, як відродити міста й селища після закінчення війни».

Згідно з результатами опитування, 54% українців вважають, що рішення про відбудову мають ухвалювати жителі зруйнованих міст і селищ, тоді як 37% виступають за те, щоб ці рішення ухвалювали органи місцевої влади.

При цьому українці вважають, що саме Росія повинна заплатити за проведення післявоєнної відбудови. 89% переконані, що відновлення пошкодженої інфраструктури має фінансуватися за рахунок конфіскованих російських активів або репарацій.

Час Великого посту — це “курс молодого бійця”

7 причин замовляти ліки в інтернеті