У Вікіпедії пройде акція із написання статей про знищені пам’ятки України

Поділитися

З 15 по 30 квітня в українській Вікіпедії відбудеться акція «Культурна спадщина України», присвячена наповненню найбільшої онлайн-енциклопедії інформацією про пам’ятки України, що вже втрачені чи перебувають під загрозою знищення, зокрема й через війну.
З нагоди Міжнародного дня пам’яток і визначних місць ГО «Вікімедіа Україна» запрошує всіх охочих долучитися до кампанії зі створення та покращення статей про втрачені та пошкоджені памʼятки нерухомої культурної спадщини, зокрема про ті, які постраждали через повномасштабне російське військове вторгнення в Україну.
«За даними ЮНЕСКО, станом на 15 лютого 2023 підтверджено пошкодження 240 об’єктів від початку повномасштабного російського вторгнення — 105 релігійних, 18 музеїв, 86 будівель історичної чи мистецької цінності, 19 пам’ятників, 12 бібліотек… На жаль, розуміємо, що ці цифри щодо знищень та пошкоджень пам’яток України ще не остаточні. Тож запрошуємо всіх охочих документувати українську культурну спадщину: створювати, покращувати статті, подавати фото пам’яток, які зруйновані, щоб інформація про них зберігалася в онлайн-енциклопедії, яку читають мільйони.», — прокоментувала Ольга Мілянович, прессекретарка ГО «Вікімедіа Україна», членкиня оргкому проєкту «Вікі любить пам’ятки».
Дописувати можна не лише про архітектурні пам’ятки, а й про пам’ятки історії — чи будівлі, де відбувалися історичні події. При додаванні інформації необхідно обов’язково наводити джерела.
Список рекомендованих до створення та покращення статей дивіться на сторінці проєкту: april.wlm.photo. Відеоінструкції з роботи у Вікіпедії для новачків доступні  за посиланням.
Учасники та учасниці, які істотно доповнять Вікіпедію в межах цього проєкту, отримають електронні сертифікати про участь, а також сувеніри від організаторів. Для цього обов’язково зафіксуйте свій внесок у розділі «Учасники та статті».

Співачка Олівія презентує нову пісню “Ангели стали”, що пробуджує душевні сили та віру

Волинський олігарх, який має землю на Тернопільщині, платитиме 15 тисяч доларів аліментів