Пільги ветеранам та їхнім родинам пропонують розширити коштом бізнесу: що не так із новим законопроєктом

Поділитися

Нардепи пропонують внести зміни, які оновлять соціальні гарантії для учасників бойових дій та їхніх сімей. Група народних депутатів 6 червня подала до Верховної Ради законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та інших законодавчих актів України щодо надання додаткових гарантій та соціального захисту ветеранам війни, їх дітям, а також дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України». Наразі закон направлено на розгляд до профільного комітету, який має надати висновки щодо нього. Аналітики Центру спільних дій пояснили, що змінить пропонований закон і які ризики він несе.

Законопроєкт розширює перелік пільг, на які зможуть розраховувати ветерани війни, особи з інвалідністю, отриманою через війну та діти загиблих захисників та захисниць України. Вони зможуть отримувати безкоштовне лікування в приватних клініках, безоплатно зараховувати своїх дітей до приватних і корпоративних дошкільних, шкільних та позашкільних закладів освіти.

Приватні заклади освіти зобов’яжуть мати в кожній групі не менше, ніж одну дитину ветерана чи загиблого військового чи військової та надавати їй освітні послуги безкоштовно. Приватні медичні заклади повинні будуть надавати власним коштом послуги ветеранам, їхнім дітям та дітям загиблих захисників.

Учасники бойових дій уже отримують від держави низку пільг. Вони можуть розраховувати на безкоштовне одержання медикаментів, першочергове безплатне зубопротезування, першочергове обслуговування в лікарнях та аптеках, виплату допомоги з тимчасової непрацездатності, а також знижку на житлово-комунальні послуги.

Якщо законопроєкт ухвалять, то закладам доведеться підняти вартість послуг для інших громадян, щоб компенсувати витрати. Через це ветерани, їхні діти та діти загиблих можуть стикнутися упередженим ставленням із боку суспільства.

Як стверджують аналітики Центру спільних дій, законопроєкт встановлює необґрунтований додатковий податок у натуральній формі для приватних медичних та освітніх закладів. Крім того, законопроєкт є популістичною спробою перекласти соціальну відповідальність за підтримку ветеранів та їхніх дітей із держави на окремо взяті медичні та освітні заклади.

Ветерани та військові борються за свободу та незалежність України та українців. Держава має піклуватися про них та їхніх рідних, покращувати умови їхнього життя. І цю відповідальність держава не повинна перекидати на бізнес та інших людей. Саме тому необхідно фінансувати оплату навчання, лікування та реабілітації ветеранів, їхніх дітей, дітей загиблих ветеранів війни коштом державного бюджету.

Ваучери на навчання: відповіді на питання

Чи можна кинути палити за допомогою вейпу