В Україні запустили платформу “Місто нуль відходів”

Поділитися

Інтерактивна модель міста зображує сучасну систему управління відходами. За словами авторів ідеї — команди Zero Waste Alliance Ukraine — сайт є допоміжним інструментом для громад, бажаючих зменшити обсяг відходів та раціонально використовувати наявні ресурси.

Кому буде корисною платформа?

  • Громадам, які працюють над створенням регіональних планів управління відходами. Адже цього вимагає закон.

  • Містам і селам, які постраждали від окупації та/або обстрілів, та перебувають у процесі відбудови.

  • Бізнесам, громадським організаціям та іншим спільнотам, котрі впроваджують zero waste проєкти і хочуть, щоб про них дізналися місцеві мешканці.

Як це працює?

Клікаючи на елементи головної сторінки, дізнавайтесь про різні типи об’єктів та екопроєктів. Серед них міські компостери, системи заставної тари, сортувальні станції, переробні підприємства тощо. У розділі «‎Вікі» пояснюються їхні екологічні й економічні переваги, а також як реалізувати подібні проєкти.

«Ми прагнемо розповідати про проєкти та заклади, які вже успішно працюють, та мотивувати громади й активістів створювати власні екоініціативи. На платформі ми зібрали як теоретичну інформацію про підходи до скорочення утворення відходів, так і приклади реалізації цих ідей на практиці, в Україні та за кордоном», — пояснює Євгенія Дев’яткова, координаторка проєкту та менеджерка ГО Zero Waste Lviv.

«‎Часто люди і місцева влада не знають, що такі місця знаходяться в їх громаді або десь поруч із домом. У нас так було в Харкові з екохабами. Дехто досі дивується: “Ви вже два роки працюєте? Нічого собі!”. Насправді, від перенасичення інформацією ми просто не встигаємо за всім слідкувати. Відтепер усе буде зібрано на одній платформі. В цьому й унікальність інструменту»‎, — додає Анна Прокаєва, керівниця Zero Waste Kharkiv, засновниця мережі екохабів та Zero Waste Academy. У цьому проєкті координує наповнення сайту.

Щоб потрапити на мапу — заповніть анкету за посиланням. Знаєте корисні екопроєкти у своєму місті? Поділіться інформацією про них за тим же лінком.

Наскільки ваша громада відповідає стандартам zero waste — покаже онлайн-тест

Тестування створене на основі критеріїв сертифікації програми «Місто нуль відходів» від Zero Waste Europe. Результат покаже, чи готова громада до проходження сертифікації, та на чому варто зосередитись у майбутньому.

Трек “Вороги” створений для того, щоб дати наснаги українським воїнам та збадьорити наш народ, бо плаксиві пісні остогидли за півтора року війни. Годі плакати, час діяти!

Гурт “Самозванці” презентував пісню про вади нашого суспільства