
Вона розповідає про українських та закордонних журналістів, операторів, фотографів, фіксерів, які були вбиті, поранені, викрадені від початку повномасштабного вторгнення Росії.
Виставка близько року мандрує українськими містами. Її вже побачили в Полтаві, Києві, Боярці, Вінниці, Одесі та Харкові.
Де: Тернопіль, сквер Тараса Шевченка
Коли: відкриття 11 липня, 11:00.
Коли: відкриття 11 липня, 11:00.
Виставка триватиме до 9 серпня.
Спікери:
Ірина Небесна, представниця Інституту масової інформації у Тернопільській області
Дарця Веретюк, волонтерка, графічна дизайнерка, дівчина загиблого на війні журналіста з Тернопільщини Віталія Дереха
Марія Слободян, представниця ГО ”РОДИНА ГЕРОЇВ “НЕБЕСНОЇ СОТНІ”, мати Героя Небесної Cотні Тараса Слободяна.
За даними Інституту масової інформації, станом на 4 липня 2023 року відомо про 63 загиблих медійників. Від початку повномасштабного вторгнення 10 журналістів були вбиті під час виконання професійних обов’язків (з них четверо громадянин України, шестеро – іноземці). 53 медійників загинули як учасники бойових дій, унаслідок російських обстрілів чи катувань. Загалом із 24 лютого 2022 року росіяни скоїли понад 500 злочинів проти медіа.
Так, 28 травня 2022 року в бою неподалік Попасної загинув тернопільський журналіст Віталій Дерех, який вкотре взяв до рук зброю і став на захист України.
Виставка The War Is Not Over Yet (“Війна ще не закінчилася”) – вияв солідарності з медійниками та медійницями, які борються за правду, ризикуючи власним життям, адже саме завдяки їхній роботі міжнародна спільнота дізнається новини з фронту й бачить докази воєнних злочинів росіян.
Організатори: Український ПЕН, Інститут масової інформації, Центр прав людини ZMINA, Національний музей Революції Гідності, Премія імені Георгія Ґонґадзе.
Регіональні партнери: Філія ГО ”РОДИНА ГЕРОЇВ “НЕБЕСНОЇ СОТНІ” у Тернопільській області, ГО «Тернопільський прес-клуб»