Війна ще не закінчилася: виставка у Тернополі про злочини Росії проти медійників

Поділитися
11 липня об 11:00 у сквері Тараса Шевченка у Тернополі відкривається виставка The War Is Not Over Yet (“Війна ще не закінчилася”).
Вона розповідає про українських та закордонних журналістів, операторів, фотографів, фіксерів, які були вбиті, поранені, викрадені від початку повномасштабного вторгнення Росії.
Виставка близько року мандрує українськими містами. Її вже побачили в Полтаві, Києві, Боярці, Вінниці, Одесі та Харкові.
Де: Тернопіль, сквер Тараса Шевченка
Коли: відкриття 11 липня, 11:00.
Виставка триватиме до 9 серпня.
Спікери:
Ірина Небесна, представниця Інституту масової інформації у Тернопільській області
Дарця Веретюк, волонтерка, графічна дизайнерка, дівчина загиблого на війні журналіста з Тернопільщини Віталія Дереха
Марія Слободян, представниця ГО ”РОДИНА ГЕРОЇВ “НЕБЕСНОЇ СОТНІ”, мати Героя Небесної Cотні Тараса Слободяна.
За даними Інституту масової інформації, станом на 4 липня 2023 року відомо про 63 загиблих медійників. Від початку повномасштабного вторгнення 10 журналістів були вбиті під час виконання професійних обов’язків (з них четверо громадянин України, шестеро – іноземці). 53 медійників загинули як учасники бойових дій, унаслідок російських обстрілів чи катувань. Загалом із 24 лютого 2022 року росіяни скоїли понад 500 злочинів проти медіа.
Так, 28 травня 2022 року в бою неподалік Попасної загинув тернопільський журналіст Віталій Дерех, який вкотре взяв до рук зброю і став на захист України.
Виставка The War Is Not Over Yet (“Війна ще не закінчилася”) – вияв солідарності з медійниками та медійницями, які борються за правду, ризикуючи власним життям, адже саме завдяки їхній роботі міжнародна спільнота дізнається новини з фронту й бачить докази воєнних злочинів росіян.
Організатори: Український ПЕН, Інститут масової інформації, Центр прав людини ZMINA, Національний музей Революції Гідності, Премія імені Георгія Ґонґадзе.
Регіональні партнери: Філія ГО ”РОДИНА ГЕРОЇВ “НЕБЕСНОЇ СОТНІ” у Тернопільській області, ГО «Тернопільський прес-клуб»

Чому перехід на показ англомовних фільмів лише з українськими субтитрами погана ідея

Благодійний стендап Удачники у Тернополі!