Два роки з викрадення Ірини Данилович

Поділитися

Сьогодні два роки з моменту викрадення росіянами в окупованому Криму медсестри та громадянської журналістки Ірини Данилович.

У квітні 2022 року окупаційні силовики викрали Ірину, коли вона поверталася з нічної зміни в лікарні, де працювала. Паралельно з цим окупанти проводили обшук в її будинку.

Понад тиждень зв’язок з Іриною був відсутній: її незаконно утримували у ФСБ, застосовуючи фізичну силу та здійснюючи психологічний тиск.

“Ми шукали її десь 12 днів. Поки не дізналися, що вона переведена у СІЗО: перебуває, утримується там. Суд призначив арешт на 2 місяці, з яких причин і як, нам на той час відомо не було”, — розповів батько Ірини Данилович.

Згодом окупанти повідомили родичам Ірини, що стосовно неї винесено обвинувачення за нібито “передачу секретних матеріалів іншій країні”. Згодом проти громадянської журналістки було сфабриковано “справу” зі звинуваченням у нібито “незаконних діях з вибуховими речовинами”. “Постанову про арешт” окупаційний “суд” ухвалив під час закритого судового засідання: за відсутністю слухачів, родичів Ірини та журналістів. У грудні 2022 року окупанти засудили Ірину Данилович до 7 років позбавлення волі.

Громадянська журналістка Ірина Данилович працювала медсестрою та вела сторінку в соцмережах, а також кілька блогерських колонок, присвячених правам медпрацівників та проблемам охорони здоров’я на окупованому півострові. Її діяльність і стала причиною переслідування.

У липні 2023 Ірину етапували до краснодарської жіночої виправної колонії №7 у рф. Після етапування у своїх листах Данилович повідомила, що стан її здоров’я різко погіршується: вона почала втрачати слух на одне вухо. Окупанти позбавили її можливості приймати необхідні ліки, без яких вона страждала від нападів головного та вушного болю.

У лютому 2024 знову стало відомо про погіршення умов утримання у в’язниці та стану здоров’я Ірини Данилович. На останньому судовому засіданні вона вже майже не чула запитань. Всі прохання надати кваліфіковану медичну допомогу, ігнорувалися.

Важливо зазначити, що за правилами у колонії дозволено мати ліки, проте адміністрація заборонила Данилович їх при собі тримати. Якщо не вжити певних заходів, активістка може повністю втратити слух.

“У СІЗО, як у звичайному житті, є особлива категорія людей, які настільки підносять себе вище за будь-який закон у своїй безмежній владі. Якщо з’являється вискочка, яка вирішила, що вона має якісь права, то існує дуже простий спосіб змусити її замовкнути: для цього достатньо ігнорувати всі її звернення”, — писала в одному зі своїх листів Данилович.

Погані умови утримання є одним з елементів тиску, який використовують російські окупанти щодо кожного українського політв’язня. І доки агресію росії не буде зупинено, знущання з наших громадян не припиняться.

Закликаємо міжнародну спільноту реагувати на злочинні дії з боку рф та посилити тиск на державу-агресорку, яка відверто ігнорує всі норми міжнародного гуманітарного права.

Неосвічені засранці зі злиденних країн світу вважають, що загроза від коронвірусу була перебільшена

Реформа чи знищення: що чекає на сільські школи вже наступного року?