Як повідомляла інтернет-газета “ПРО ВСЕ”, сьогодні вранці біля села Губин Бучацького району впіймано браконьєрів серед яких був затриманий голова Бучацького районного суду – Гордєєв Володимир Олексійович. Як вдалося встановити, вчора ввечері при цьому чиновнику встановлювали сітки. Чому керівник суду мовчав, що порушується закон – встановлює слідство. До речі, це вже не вперше пана Гордєєва впіймали на гарячому.
Сьогодні рибінспектори витягнули три сітки з води з рибою. Ще одна сітка була в машині, яку використовують для сплавів. Браконьєри впіймали близько 10 кілограмів риби, серед них є червонокнижні екземпляри – 10 марен звичайних та рябець. Зараз працює слідчо-оперативна група. Буде порушена кримінальна справа за статтею 249 частиною першою. Окрім голови Бучацького районного суду присутній ще один державний чиновник, особа якого встановлюється.
Довідка
1. Незаконне зайняття рибним; звіриним або Іншим йодним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду,- карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та
всього добутого.
Марена звичайна Barbus barbus
Таксономічна належність: Клас — Променепері риби (Actinopterygii), ряд — Коропоподібні (Cypriniformes), родина — Коропові (Cyprinidae). Один з понад 340 видів роду, один з 5-ти видів роду у фауні України. Раніше в Україні вид розглядався в ранзі підвиду Марена європейська
Особливості біології та наукове значення: Прісноводна зграйна річкова донна риба чистих, руслових частин річок. Тримається на ділянках з кам’янистим або іншим щільним ґрунтом. Самці досягають статевої зрілості у віці 3–4 років, зрідка в 2 роки, при довжині і масі тіла 14–16 см і 45 г і більше, самки відповідно в 4–5 років при 20–22 см і понад 115 г. Розмноження триває з кінця квітня до кінця червня, інколи й у серпні. Плодючість до 95–155 тис. ікринок. Нерест порційний, відбувається в притоках або на мілководних ділянках головного русла, на кам’янистих або піщаних перекатах. Ікра слабко клейка. Початок нересту вібувається при температурі води 10–12°С, розпал при 15–16°С і закінчення при 21–22°С. Личинки і молодь живляться дрібними формами фіто- і зоопланктону та бентосу, дорослі риби споживають виключно мешканців дна, зокрема личинок комах, молюсків, червів і т. п., а також ікру, молодь і дрібних риб, водорості і вищу рослинність.