Харчування дітей в садочках Тернополя: чи є корупція в міській раді?

Поділитися

Бюджетний рік розпочався ще 1 січня 2011 року, однак оголосити тендер на харчування дітей в садочках управління освіти (зараз очолює колишня директорка 8-ї школи, а за сумісництвом діюча депутатка міської раді від Нашої України Ольга Похиляк) спромоглося лише 14 березня цього року – у «Віснику державних закупівель» було опубліковане відповідне оголошення. Як харчувалися діти у першому кварталі поки що залишається таємницею. А якщо врахувати, як проходила процедура визначення переможців цього тендеру – нічого дивного в тому, що влада хоче приховати цю інформацію, немає.

Депутат міської ради Тарас Юрик на вимогу батьків дошкільнят, які звернулися до нього, підготував депутатське звернення на ім’я міського голови з проханням дати вичерпну відповідь на питання, яке хвилювало чи не всіх молодих батьків: хто відповідає за дитяче харчування в дошкільних навчальних закладах.

Відповідь, яка надійшла, заставила задуматись ще більше: чи дійсно чиновники міської ради переймаються харчуванням, чи воно є лише ширмою для відмивання бюджетних коштів в освіті.

Схема доволі проста. На тендер від одного з гравців цього ринку зголошується декілька юридичних чи фізичних осіб, які ставлять свої різні (!) ціни на той чи інший товар. Дані всіх претендентів в день проведення тендеру відкриваються, укладаються в таблицю та обирається найдешевший варіант. А тоді і починає працювати схема викачування коштів з міського бюджету: якщо наступним у таблиці йде претендент того самого гравця (або з наступний учасник просто повинен перемогти), то переможець за вказівкою просто відмовляється від виграного тендеру, а наступний претендент визначається переможцем, однак ціна на товар в нього вже вища.

Як це виглядає на прикладі Тернополя, можна побачити в таблиці.

 

№п/п Назва товарів Переможець 1-го етапу Чиї інтереси представляє Остаточний переможець Чиї інтереси представляє
1 Фрукти, ягоди та горіхи Музика Ж.Б. Лейко А.Й. П.Мандзій
2 Яйця птиць Дунець Л.М. П.Ландяк Стефанчук С.О. П.Ландяк
3 Продукти готові та консерви овочеві Ясіновський О.І. ТзОВ «Овочторг» П.Мандзій
4 Вироби сухарні, печиво та здобні хлібобулочні вироби довгочасного зберігання ТОВ «ТД «Універсальний» П.Ландяк Білик В.І. П.Ландяк
5 Продукти готові та консерви плодові Дунець Л.М. П.Ландяк Музика Ж.Б.
6 Цукор Музика Ж.Б. Дунець Л.М. П.Ландяк
7 Культури овочеві Рикун М.М. П.Ландяк ТзОВ «Овочторг» П.Мандзій
8 Овочі свіжі Дунець Л.М. П.Ландяк Ясіновський О.І.
9 М’ясо свіже та заморожене Білик В.І. П.Ландяк ПП «Агролідер»
10 М’ясо та харчові субпродукти свійської птиці Білик В.І. П.Ландяк ТОВ «ТД «Універсальний» П.Ландяк
11 Вироби хлібобулочні, тістечка та здобні хлібобулочні вироби Хіта І.А. Хіта М.А.
12 Продукція рибна Дівик Р.М. П.Ландяк ТОВ «ТД «Універсальний» П.Ландяк
13 Масло вершкове Білик В.І. П.Ландяк ТОВ «ТД «Універсальний» П.Ландяк
14 Продукти молочні, інші Білик В.І. П.Ландяк ТОВ «ТД «Універсальний» П.Ландяк
15 Крупи Дівик Р.М. П.Ландяк Дунець Л.М. П.Ландяк
16 Молоко рідке та вершки Білик В.І. П.Ландяк Рикун М.М. П.Ландяк
17 Соки фруктові та овочеві СМП «Мальки і К» СМП «Мальки і К»
18 Сир сичужний та кисломолочний Білик В.І. П.Ландяк Музика Ж.Б.

 

Цікавим виглядає той факт, що 16 з 18 переможців просто відмовились від виграного тендеру. Хоча це лише станом на 5 квітня, а нові переможці почали постачання продуктів з 18 квітня, тому чи не відмовився ще хтось і чи ще більше не зросла ціна по окремих видах товарів – управління освіти дипломатично замовчує. Цікаво також, що 9 з 18 (або 50%) виграшних позицій застовпив за собою П. Ландяк, який, кажуть, вже не перший рік працює на ринку харчування дошкільнят. Хоча якщо співставити частоту споживання окремих груп товарів та їхню вартість, то в пана Ландяка осяде чи не 70% з 11 мільйонів 639 тисяч 700 гривень, як передбачені на річні (!!!) закупівлі, хоча перший квартал вже пройшов без цього тендеру.

В своє оправдання управління освіти порівнює ціни, які запропонували переможці, правда невідомо які, з цінами державної інспекції станом на 30 березня цього року. Не знаємо, звідки пані Похиляк взяла ціну на цукор в 110 гривень за кілограм, але заступник міського голови з гуманітарних питань пан Бицюра, який підписав документ, очевидно, взагалі не орієнтується не лише в галузі, але і в цінах.

Для тих, хто так і нічого не зрозумів, то нагадаємо, що Петро Мандзій є однопартійцем начальниці управління освіти Ольги Похиляк та очолює депутатську фракцію партії Віктора Ющенка «Наша Україна» в Тернопільській міській раді. А Петро Ландяк є першим заступником міського голови (відповідає за житлово-комунальну галузь), депутатом міської ради від партії Анатолія Гриценка «Громадянська позиція». А міським головою тернополяни обрали представника ВО «Свобода» Сергія Надала, який призначив Ольгу Похиляк керувати освітою.

От тобі і патріотизм…

 

П.С. У цивілізованому світі всі, хто причетний до подібних афер – просто йдуть з публічної політики та позбуваються посад. Чи вистачить такої мужності нашим обранцям, вирішуватимуть, очевидно, не вони. За все в Тернополі відповідає ВО «Свобода» та мер Сергій Надал.

Краще б Тігіпко пив-курив і побільше…

У бюджеті Ланівець виявили фінансових порушень на 127 тисяч гривень