Виставка портретів Марії Ділай

Поділитися

Відкриття виставки художніх робіт тернопільської художниці Марії Ділай відбудеться 29 березня о 16 годині у прес-клубі газети “Вільне життя” за адресою: вул. Гетьмана Сагайдачного, 5 поверх.

Єдина жінка-портретист в Україні Марія Ділай  зображує відомих людей краю. Створила галерею  особистостей, які прославили тернопілля. Уже в квітні відкриють виставку, де  будуть представлені портрети  Пінзеля, Байди Вишнивецького, Івана Франка, Івана Пулюя, Леся Курбаса, Романа Шухевича, Ігоря Герети,  Ігоря Пелиха та інших відомих особистостей, імена яких пов”язані з Тернопільщиною.

Марія Ділай любить малювати сильних, харизматичних особистостей. У майбутньому мріє зображувати президентів, а зараз працює з підприємцями і творчими людьми.  Художниця каже, що  свої  портрети бажають мати переважно жінки, або ж мріють про портрети  дітей. Серед чоловіків портрети замовляють політики або творчі особистості. І так склалося, що єдина жінка-портретист малює переважно чоловіків.  Розповідає, що перш ніж взятися до роботи, спілкується з ними, намагається зрозуміти характер, знайти позитивні риси у зовнішності і душі. Тому іноді закохується у чоловіків, яких малює. Може й тому на портретах усіх чоловіків горять очі.

Над одним портретом Марія працює приблизно два місяці, по вісім-дванадцять годин щодня. Вона малює у техніці “сфумато”, яку використовував Леонардо до Вінчі. Тому у предметів на картинах нема чітких контурів.

Художниці найлегше малювати  людей з асиметричним обличчям, тих, у кого великий ніс, підборіддя чи виразні очі. Вона вважає, що правильне обличчя означає правильність характеру, іноді замкнутість.

“Стихія танцю-2011” перенесена на 6 квітня

Заліщики проти цинкофілії місцевої влади