Заліщики проти цинкофілії місцевої влади

Поділитися

24 березня 2011 року у Заліщицькій міській раді відбулося засідання погоджувальної комісії щодо проекту містобудівного обгрунтування будівництва цеху по випуску цинкового дроту на території міста. Дана комісія була створена з метою вирішення спірних питань, що виникли в процесі обговорення містобудівної документації на громадських слуханнях 15 березня 2011 року. Я не буду зупинятися на перебігу засідання, хто що говорив і які наводив на цей раз аргументи. Важливим є те, що було прийнято.
За свідченнями присутніх, зустріч представників громади міста та забудовника МПМ “Роммар” прогнозовано закінчилися нічим. Спірні питання комісії не вдалось врегулювати, тож остаточне рішення прийматиме сесія Заліщицької міської ради. А замовник, заплативши за халтурне містобудівне обгрунтування чималу суму грошей, продовжує тішитися з того, що без перепон отрамав карт-бланш на будівництво, яке йому конче потрібне для власного комерційного зиску.
Після засідання погоджувальної комісії знову виринуло сакраментальне заліщицьке питання: чому місцеві забудовники( замовники, проектанти, підрядники) воліють не дотримуватись чинних норм закону, і чому чиновники, які б мали стежити за дотриманням цих норм так часто заплющують очі? Чому матеріали містобудівної документації та висновки погоджувальних інстанцій, які явно не відповідають вимогам законодавчих та нормативних документів до цього часу не скеровані міською радою до прокуратури? Громаді Заліщик слід над цим замислитися й застосувати відповідні важелі впливу аби виправити ситуацію. Бо в інших випадках подібних карт-бланшів не уникнути. Перепон такому чи іншому будівництву просто не буде. А не компентетний чи несумлінний виконавець і надалі писатиме будь-яку бздуру, яку за чималі гроші візуватимуть, погоджуватимуть і дозволятимуть.

Михайло Львівський.

Виставка портретів Марії Ділай

Сьогодні у Тернополі можна побачити портрети Ігоря Пелиха, Ігоря Герети, Івана Франка, Романа Шухевича, Леся Курбаса